Adam Olacak Çocuk Şarkı Yarışması

İkizdere Fazliye Hüseyin Turanlı Çok Programlı Anadolu Lisesi’nde 2 Ocak münasebetiyle, “Beni öldüğüm gün değil doğduğum gün hatırlayın” diyen sevgili Barış Manço’yu Anma ve Adam Olacak Şarkı Yarışması programı düzenlendi. Programda ikişer perdelik iki oyun sahnelendi: “Name Of The Guy İs Süleyman” ve “Ahmet Beyin Ceketi” isimli. Sahnelenen tiyatrolarda, Barış Manço’nun ölümsüz şarkılarına vurgu yapıldı. Programda sürpriz bir konuğumuz oldu: Barış Manço! Şarkı yarışmasını eski günlerdeki gibi sundu, sahneye çıkan gençlerin heyecanlarını giderdi. Daha sonra saatine bakarak Moda’daki arkadaşlarına doğru yol aldı.

Yarışmaya katılan toplamda 11 öğrencimiz vardı. Öğrencilerimiz bize yeri geldi Karadeniz rüzgarı estirdi yeri geldi duygusal anlar yaşattı. Puanlamada zorlanan sevgili jüri üyelerimiz, birinciyi Asya Ekşi, ikinciyi Erdem Baş ve üçüncüyü Hızır Ekşi olarak belirledi.

Katılan tüm yarışmacı adaylarına ve programda emeği geçen herkese teşekkür ederiz.

Biz adam olacak çocuklar inşallah Barış abimizin gözünde adam olmuş çocuklar olmuşuzdur.

Her şarkısıyla beni büyüleyen sevgili Barış abim, eksiklerimiz elbette olsa da çok güzel andık seni; ben, arkadaşlarım ve öğrencilerim… İçimde, “bugün bayram” şarkısı söylenirken ses tonumda “Dönence”, felsefemde “Hemşerim Memleket Nire”, kalemimde “Yaz Dostum”, tasavvufi düşüncemde “Ahmet Beyin Ceketi”, hicivlerimde “Kazma”, yaramazlıklarımda “Süleyman”, beraberlikliklerimde “El Salla El Salla”, çocukluklarımda “Ayı”, hüzünlerimde “Osman”, eskiye özlemlerimde “Sakız Hanım’la Mahur Bey”, tartışmalarımda “Delikanlı Gibi”, çulsuzluklarımda “Anahtar”, akrabalar evi bastığında “Zehra”, şu dağlara bakınca ise “Dağlar dağlar” çalıyordu bedenimde. Ve ve ve daha niceleri. Burdan anlaman gerekir ki sen kalbimde çalıyordun Barış Abi!
Doğum Günün Kutlu Olsun.
*

Yazan: Adam Olacak Çocuk programına katılamamış “adam olmuş bir çocuk mu” , “yoksa hâlâ bir çocuk mu” olduğu tam kesinleşmemiş senii dağlarrrrrrr dağlarrrr yetmez çok çok seven yeylacı bir paçi!
*


Dün çoktan döndü buralarda
Ve ben simsiyah bir gecenin koynunda yapayalnız bekliyorum
Duyuyorum, görüyorum, bir gün gelecek dönence, biliyorum!!!

Barış Manço’yu Anma ve Adam Olacak Çocuk Şarkı Yarışması

Didem Ayça KARAGÖZ

Yeyla Paçisi - HendekukaAvcisi ? Doğaya tutkun, ? Renklere vurgun, ? Yaradan'a meftun bir kul. ?İletişimci. ? Dünyayı tek başına kurtaramayabilirsin, ♻️ Yardımcı olmayı dene.