AHMET HAMDİ ZENGİNAL VEFAT ETTİ

İkizdere eski Milli Eğitim Eski Müdürü Zenginal hayatını kaybetti

Rize’nin ikizdere ilçesinde uzun yıllar İlçe Milli Eğitim Eski Müdürü olarak görev yapan Ahmet Hamdi Zenginal memleketi Rize’de geçirdiği kalp kriizi sonucu hayatını kaybetti. Son olarak Tekirdağ Çerkezköy’de 13 yıl ilçe milli eğitim müdürü olarak görev yaptıktan sonra Tekirdağ İl Milli Eğitim Müdürlüğü’ne eğitim uzmanı olarak atanan ve bir süre görev yaptıktan sonra emekliye ayrılan Zenginal’ın ölümü Rize ve Çerkezköyde üzüntü yarattı.

2 YIL ÖNCE KALP AMELİYATI OLMUŞTU

1977 yılında öğretmen olarak başladığı eğitim hayatında uzun yıllar idarecilik yapan Ahmet Hamdi Zenginal’dan boşalan ilçe milli eğitim müdürlüğü görevine Hüseyin Erdoğan atanmıştı. Ahmet Hamdii Zenginal’ın vefat haberi Rize ve Çerkezköy’de üzüntü yaratırken, Çerkezköy’de Uğur Okulları’nın müdürlüğünü yapan oğlu Kadir Reis Zenginal da babasının vefat haberini aldıktan sonra memleketi Rize’ye geldi. Ahmet Hamdi Zenginal, 12 Ocak 2016 tarihinde Namık Kemal Üniversitesi Tıp Fakültesi’nde kalp ameliyatı olmuştu.

Duayen eğitimci Ahmet Hamdi Zenginal Hayatını Kaybetti.

40 YILI AŞKIN SÜRE GÖREV YAPTI

1 Temmuz 1977’de öğretmen olarak göreve başlayan Ahmet Hamdi Zenginal, eğitim camiasında 26 yıl 4 ayı ilçe milli eğitim müdürlüğü olmak üzere 32 yıl 10 ay idarecilik yapmıştı. son görev yeri Çerkezköy’de de 13 yılı aşkın süre ilçe milli eğitim müdürü olarak görev yapan Zenginal, eğitim camiasında 40 yılı aşkın süre görev yaptıktan sonra 16 Mart 2018’de emekliye ayrılmıştı.

Merhumun cenazesi 30 temmuz 2018 Pazartesi günü öğle namazının ardından Rize’nin Ardeşen ilçesi Eski armutlu Köyü Kirazlık camiinde kılınacak cenaze namazından sonra aile kabristanlığında toprağa verilecektir.

Rize Ardeşenli merhum hocamıza Allah’tan rahmet ailesi sevenleri ve eğitim camiasına başsağlığı ve sabır diliyoruz.

Haber:http://www.rizeninsesi.net