ANZER MUHTARI RİZE’Yİ TEMSİL ETTİ

Türkiye Muhtarlar Konfederasyonu 32’nci Muhtarlar Bilgilendirme ve İstişare Toplantısı Isparta Belediyesi Meclis Salonunda yapıldı. İstişare toplantısına 65 ilin muhtarlar derneği başkanları ile federasyon başkanları katılırken, Rize İlini Muhtarlar Federasyonu Başkan Yardımcısı Anzer Ballıköy Muhtarı Remzi Güzel temsil etti.

MUHTARLAR İSPARTA’DA TOPLANDI, RİZEYİ ANZER MUHTARI REMZİ GÜZEL TEMSİL ETTİ.


Isparta Belediye Başkanı Yusuf Ziya Günaydın’ın ev sahipliğinde Türkiye Muhtarlar Konfederasyonu 32. Toplantısı Isparta’da gerçekleştirdi.  Bu kapsamda Türkiye Muhtarlar Konfederasyonu Genel Başkanı Hüseyin Akdeniz, Federasyon Başkanları ile 65 ilin Muhtarlar Derneği Başkanları ve Ispartalı muhtarlar buluştu. Isparta Belediyesi Meclis Salonunda gerçekleştirilen toplantıda Türkiye Muhtarlar Konfederasyonu Genel Başkanı Hüseyin Akdeniz, muhtarlık müessesinin 188 yıllık bir tarihinin olduğunu söyleyerek “Osmanlıdan, cumhuriyetimize taşınan en önemli kurumlardan birisinin temsilciğini yapıyoruz. Ülkemize seçilmiş olarak hizmet etmeye çalışıyoruz” dedi. Muhtarların sorunları, özlük hakları gibi konulara değinen Akdeniz, belediyelerde muhtarlık müdürleri ve daire başkanlıkları oluşturulduğunu böylece sorunların iletilmesi noktasında önemli bir adım atıldığını Muhtarlar için WhatsApp grubu oluşturduk ‘dedi.

Otuz ikinci Muhtarlar İstişare Toplantısına katılan ve muhtarlarla bir araya gelen Isparta’da 3 dönemdir MHP Belediye Başkanı olan Yusuf Ziya Günaydın da, “Seçilmişler olarak bir aradayız. Seçilmişlerin özlük hakları verilmeye başlandı, bu sevindirici bir gelişmedir. Seçilmişlere güvenilmelidir. Seçilmiş kişiler toplumun lideridir. Sizler gibi seçilmişlere meslektaşlarım diye hitap ediyorum ve öyle görüyorum” şeklinde konuştu. Isparta Belediyesi olarak yaptıkları yatırımlardan da bahseden ve bu yatırımların yapılmasında muhtarlarla birlikte gerçekleştirilen karşılıklı istişare ve diyaloglara da değinen Başkan Günaydın, “Ekibimle, muhtarlarımızla şehrimize hizmet ediyorum. Belediye olarak muhtarlar müdürlüğümüzü kurduk, WhatsApp hattı oluşturduk. Muhtarlarımızla daima iletişim halindeyiz. Seçilmiş olan sizlerle bir arada olmaktan çok mutluyum. Seçilen insan değerlidir” diye konuştu.

Program sonunda TC. Cumhurbaşkanı ve Başbakanlardan merhum Süleyman Demirel’in Müzesi ve mezarı ziyaret edilerek dua edildi.

     Isparta MHP li Belediye Başkanı Yusuf Ziya Günaydın,1999 Yerel Seçimlerinde Isparta Belediye Başkanı oldu. Belediye Başkanlığı döneminde başta Katı Atık Projesi, Gökçay Mesireliği, Çay Boyu, Türk Köyü, Belmaş’ta 1410 Konut’un 20 Ay’da teslimatı, bütün Mahallelerde park ve çocuk oyun alanları, Kapalı Pazar Yerleri olmak üzere birçok projeye imza attı. Bunların yanı sıra her yıl düzenli olarak binlerce aileye gıda, kömür, ilaç, tedavi, giyim ve maddi yardımlar sağladı. (Yapılan yardımların hiç biri reklam aracı olarak kullanılmamıştır.)en son 30 Mart 2014 Yerel Seçiminde 3.kez MHP’den Isparta Belediye Başkanı seçilmiş.

Haber:İsmet KÖSOĞLU