ANZER’DE KUR-AN ZİYAFETİ

Rize Müftülüğünün il çapında yaylalarda düzenlediği Yaylalarımızda Kur’an Ziyafetinin 2.si bugün İkizdere Anzer Ballıköy’de yapıldı.

     İl Müftülüğü ve İkizdere Müftülüğünün ortaklaşa düzenlediği program köy meydanında yoğun bir katılımla yapıldı. İkizdere Müftüsü Hikmet Bektaş’ın açılış konuşmasıyla başlayan programda birçok hafız ve Kurra Hafızı Kuran’ı Kerim okurken 4 imamdan oluşan Rize Müftülüğü İlahi Korosuda birçok ilahi okudu. İkizdere Müftüsü Hikmet Bektaş açılış konuşmasında’Anzerdeki bu Kur’an ziyafetinde yoğun katılım görüyorum. İl Müftü yardımcılarım burada. Biz sizleri uyarmak için Kur’an’ı gönderdik. Burada da güzel bir Kur’an ziyafeti yaşıyoruz. Organizasyonu yapan İl ve İlçe Müftülüğümüze teşekkür ediyorum. Bu ziyafet dirilişimiz olsun, konuşulanların anlaşılması yaşanması lazım. Göklerde ve yerde olan her şeyi Allah yarattı. Allah’ın size verdiği nimetlerde ahireti de unutmayın dünyayı da unutmayın. İnsanlar bugün dünyayı kendi elleriyle bozuyor ve dere kenarlarında ev yapanlar sonra sele kapılıyor. Kanunlar ve kurallara riayet edelim. Kâinatta yaratılan hiçbir şey boşuna değildir. Bu cennet köyümüz Anzerde Anzer balının boşuna yaratıldığını mı zannediyorsunuz.

RİZE MÜFTÜLÜĞÜNÜN DÜZENLEDİĞİ YAYLALARIMIZDA KUR’AN ZİYAFETİ 2 KEZ ANZER’DE YAPILDI.

    Rize Müftü yardımcısı Naci Çakmakçı yaptığı konuşmada ’bugün şehitler diyarı Anzerdeyiz. Çanakkale’de yan yana sırt sırta vererek bu cennet yurdu bize bırakan şehitlerimize rahmetler okuyoruz. Yurdun dört bir yanından Çanakkale’ye veya başka cepheye koşanlar hiçbir şey düşünmeden vatanı için şehit düştüler. Bugünde iç ve dış düşmanlara karşı çok daha uyanık olmalıyız. Çanakkale’de şehit düşerken kardeşliği öğretenlere bu kardeşliği yeniden tesis ettirmeliyiz ’dedi. Program İl Müftü Yardımcısı Abdullah Köseoğlu’nun yaptığı dua ile sona erdi.

     Kur’an-ı Kerim okunmasından sonra köy meydanında köylüler tarafından katılan herkese yemek verildi. Kavurmalı pilavı, Bal ve Anzer Poleni, Yoğurt ve Karalahanalı menü katılanlar tarafından çok beğenildi. Köy Muhtarı Remzi Güzel tarafından yemeği organize eden siyasetçi Ahmet Reyiz Yılmaz adına Recep Altun’a teşekkür plaketi verildi.

Haber:İsmet KÖSOĞLU