ANZER’İ AYDER YAPTIRMAYACAĞIZ

İkizdere’nin Dünyaca ünlü Anzer şifalı balının üretildiği Balllıköy ‘de çevreyi bozucu ve izinsiz yapılaşmaya savaş açan Muhtar Remzi Güzel’ kanun ne diyorsa biz köy ve yaylamızda onu uyguluyoruz. Anzer’in Ayder olmasına göz yumamayız’ dedi.

    Köy ve Yaylalarını korumada kararlı olduğunu söyleyen      Balllıköy-Anzer Muhtarı Remzi Güzel’burada kamuoyunun desteğine de ihtiyacım var. Turizm Bölgesi olan, dünyanın en şifalı ve pahalı balı Anzer Balını üreten köyümde kanunsuz betonlaşma ve bina yapımına kesinlikle karşıyız. Bu kararlılıkta yalnız Muhtar olarak değil her akrabadan teşekkül eden Köy İhtiyar Heyeti Üyelerimle işbirliği içindeyiz. Aldığımız kararla Anzeri-Ayder yapmayacağız cümlesine sadık kalacağız. Anzerde kanun ne imar kararı vermişse bir onu uygulatacağız. Yaylalarda yer sahiplenerek arsa üretenler var. Köyde devlet 2 kat yani 6,5 metre yükseklikteki bina yapımına izin veriyor. Arazinin meyilline göre bir bodrum kat olabiliyor. Binaların dışını yöresel mimariye uygun hale getirmeye çalışıyoruz.

KÖY VE YAYLADA ÇARPIK YAPILAŞMAYA İZİN VERMEYEN İKİZDERE-BALLIKÖY MUHTARI ‘KANUN NE DİYORSA O OLACAK’DEDİ.

                                Meralar hayvanların yeridir

     Mera kanununa göre merada hayvancılık yapılır inşaat değil. Oysa yaylalarımız yazlık ev yapanların gözünde çantada keklik. Hayvancılık yapmak için kalıcı olmayan konaklama yerlerine izin var ve teşvik ediyoruz. Yeter ki hayvancılık yapın diyoruz. Devlet de hayvancılık yapmak isteyenlere teşvik veriyor yardım ediyor. Meralarımız hayvan bakımından bomboş. Niye illa gelip yazlık ev yapılmak isteniyor. Kurtların Yurdu, Koşmer ve Lapaza Yaylalarımızda beton bina yapımına kesinlikle izin vermeyip gözde yummayacağız’ dedi.

Haber:İsmet KÖSOĞLU