BAŞARILI ÖĞRENCİLERE ÇANAKKALE GEZİSİ

İkizdere Kaymakamlığı tarafından başarılıöğrenciler ÇANAKKALE Şehitliği gezisine gönderilecek.

    Kaymakamlık tarafından hazırlanan projeye göre ilçede öğrenim gören öğrenciler için ‘Başarı Ligi’ projesi hazırlandı. Projeye göre öğrenciler dönem boyunca bir takım yarışmalara tabi tutulacak. Yarışmalar sonucunda en çok puanı toplayan öğrenciler Çanakkale gezisine gitmeye hak kazanacak.

İKİZDERE KAYMAKAMLIĞINDAN PROJE YARIŞMASI

  Proje kapsamında bilgi yarışması, şiir yarışması, şarkı yarışması gibi yarışmaların yanı sıra satranç, futbol,voleybol, koşu, masa tenisi gibi alanlarda turnuvalar düzenlenecek. Başarılı öğrenci ve takımlar objektif kriterler ışığında puanlandırılacak. Öğrenciler ayrıca sınav notları, davranışları, kitap okuma alışkanlıkları, okula devam durumları gibi farklı alanlarda da puan toplayacak. Cezayı gerektiren durumlarda ise puan kaybına uğrayacak. İl ve ilçe çapındaki yarışmalara katılan ve dereceye giren öğrenciler de ekstra puanlar kazanacak.

Projenin başlangıç aşaması olarak tüm öğrenciler hangi alanlarda ne zaman yarışların yapılacağı ve ne şekilde puan toplayacakları konusunda rehberlik ve sınıf öğretmenleri tarafından bilgilendirildi. Dönem boyunca her aşamada toplanan puanlar öğrencilerin toplam puanlarına eklenecek ve düzenli olarak güncellenerek ilan edilecek. Bu sayede öğrenciler sıralamada kaçıncı olduğunu bilecek ve ilk 37 ‘a girebilmek için çaba sarf edecek.

Haber:İsmet KÖSOĞLU