BAYRAKLI HOCA RİZELİLER DERNEĞİNDE

Ankara Rizeliler Derneğinin davetlisi olarak bir konferans veren İlahiyatçı Prof.Dr. Bayraktar Bayraklı Ankara’da ilgi gördü.

    Ankara Rizeliler Derneği Başkanı İdris Kansızoğlu’ dernek olarak hemşerimiz İlahiyatçı Prof.Dr. Bayraktar Bayraklı’yı konferans vermek için davet ettik. Hocamızın engin bilgisine çok ihtiyacımız var. Sağ olsun davetimizi kırmayarak İstanbul’dan Ankara’ya gelerek bizlere konuştu. Ankara Rizeliler Derneği olarak düzenlediğimiz ” Kur’anın getirdikleri” isimli konferansımızda Prof.Dr. Bayraktar Bayraklı hocamızla feyizlendik.’dedi.

PROF.DR. BAYRAKTAR BAYRAKLI ANKARA RİZELİLER DERNEĞİNDE ’Kur’an’ın Getirdikleri’ KONULU KONFERANS VEREN HEMŞERİMİZ YOĞUN İLGİ GÖRDÜ.

     Kur’an’ın Getirdikleri konulu konferansında Prof.Dr. Bayraktar Bayraklı ’bugün Kur’an’a değil hurafelere uyuluyor. Kur’an’ı yaşasaydık ahlaksızlık olmaz, yolsuzluk olmaz, hırsızlık olmaz, adam öldürme olmaz, dalavere olmazdı. Müslümanlar birbirine güvenmiyorsa Kur’an’ı yaşamadığımızdandır. Günümüz insanı Kur’an’ı yaşamadığı için yanlış işlere bulaşıyor. Din adamlarımıza insan eğitmek için çok iş düşüyor. Halka dini bilgiler verecek din adamının çok iyi yetişmiş bilgili olması lazımdır’ dedi.

Haber:İsmet KÖSOĞLU