BU KEZ, KIYASETTİN AZAKLI’YA YANIT VAR !

İKİZDERE’NİN İNTERNETİ ikizdere.net, seçim süreciyle başlayan açıklama sağanağını tarafsız bir şekilde kamuoyuna sunmaya devam ediyor.
Sayın Harun Tavukçuoğlu, yaptığı iki açıklamaya yanıt veren Sayın Kıyasettin Azaklı’ya cevaben sitemize bir açıklama daha gönderdi. ikizdere.net olarak, yapılan açıklamaların hissiyatına, vurgusuna dokunmadan yayınlıyoruz.
Yapılan açıklama veya eleştirileri tarafsızca yansıtarak, İkizdere geleceğinin daha sağlıklı bir yapıya dönüşmesi temennisiyle ilçe gündemine katkıda bulunma gayretindeyiz!.

Sayın Harun Tavukçuoğlu’nun gönderdiği son açıklaması:

Sn. Kıyasettin AZAKLI’nın açıklamasına cevaplar:

1. İkizdere’de yaptığımız görüşmede konuştuklarımızı büyük ölçüde doğru aktardığı için teşkkür ederim. Sevimsiz bulduğun adaylık konusunu aynen şu şekilde konuşmuştuk. “Yarım kalmış bir siyaset mücadelen olmuştu. İstersen aday ol seni başkan seçelim.” demiştim. Cevaben İstanbul’daki işini bırakıp İkizdere’ye dönmeyi düşünmediğini söyledi ve konu orada kapandı. Benim o zamanki aday arayışlarım sadece alternatif oluşturmak içindi. Tayin edici rolde ve daha çok söz hakkım olduğunu hiçbir zaman iddia etmedim.

2. Adaylar kesinleştikten sonra iki telefon görüşmemiz oldu. Sizden farklı düşündüğüm, bir AK Partili olarak partinin gösterdiği adayı desteklemek şeklinde olmuştur. Yoksa AK Partili olduğunu iddia edip AK Parti adayına karşı bağımsız aday olarak yarışa katılmak benim ilkelerime uymaz.

3. Çok iyi hatırlayacağın üzere seçim için İkizdere’ye bir aydan fazla önce değil, 22.03.2014 cumartesi günü geldim. Sizden gelen talep üzerine ağırlıklı olarak Türkiye meseleleri olmak üzere birçok konuda bir buçuk saate yakın sokakta yürüyerek çok keyifli bir sohbet gerçekleştirdik. 10 dakikalık son bölümde İkizdere seçim sonucu hakkında benim düşüncemi sordun. Beklediğim neticeyi size aktardım. Akşam saatleri idi ben köyüme sende ertesi gün İstanbul’a uçmak üzere vedalaştık.

4. Beni çok rahatsız eden, yanlış ve bir o kadarda yakışıksız bilgileri kimden aldın bilmiyorum. Keşke bunları yazmadan evvel önce telefonda konuşup doğrularını öğrenseydin.

A- Akrabamdan bir kişinin arabasını Sn.Melik Azaklı’nın posteri ile süsleyip günlerce İkizdere’de tur attığını biliyor musunuz?

B- Bir başka akrabamın bağımsız adaylıktan Sn.Melik Azaklı lehine çekilip aile yakınları ile birlikte açık şekilde kendisi lehine çalıştığını bilmediğini söylersen çok garip olur.

C- Ortak dostumuz bir başka akrabamın Sn.Melik Azaklı lehine çalışıp oy kullandığını biliyor olmalısın. Teyit için kendisi ile konuşabilirsin.

D- Seferber ettiğimi söylediğin akrabamın yarısı Sn.Melik Azaklı için çalıştı ve oy kullandı.

E- Sandık sonuçlarına baksa idin bu talihsiz beyanlarda bulunmazdın. Senin köyünün iki mahallesinde kullanılan 216 oydan 42sini Sn.Hasan Kösoğlu, 137sini Sn.Melik Azaklı aldı. Manle’nin 3 mahallesinde kullanılan 207 oydan 142sini Sn.Hasan Kösoğlu, 37sini Sn.Melik Azaklı aldı. Bu oyların tamamına yakınını benim akrabam olan seçmenler kullandı.

F- Aşırı kaçan hiçbir tutumum olmamıştır. Sabah 10-11 arası çarşıya inip ikindi namazından sonra evime döndüm. Taraf olduğum bir parti için bu kadar çalışmamı da anlayışla karşılamanızı beklerdim.

G- Bu çalışmalarımın seçim sonuçları hakkında tereddüt yarattığını yazmanı kınıyor ve reddediyorum. Hukukçu kimliğinize hiç yakıştıramadığımı, dostluğumuzla da bağdaşmadığını söylemek zorundayım. Benim bu çirkinliğe bulaşmayacağıma inanman bu çirkinliği örtmez. Yaratılmak istenen algıya çanak tutman bile beni derinden yaralamıştır.

H- Demokratik bir yarış olan seçimlerin bir kazananı olur. Diğerleri değişik kriterlere göre kendilerini değerlendirip bir sonraki yarışa hazırlarlar. Doğal olanı bu ve İkizdere’de de böyle oldu. Bu yarışı renklendiren bütün adayları kutluyor bundan sonraki mücadelelerinde başarılar diliyorum.

Yeni dönem ile ilgili bütün temennilerine aynen katılıyorum. Bundan sonra konuşmak isteyen herkes ile her ortamda konuşmaya hazır olduğumun ve yazılı hiçbir açıklamaya cevap vermeyeceğimin bilinmesini isterim. Yanlış, yanıltıcı, iftira bilgileri yayanları mahşeri vicdana havale ediyor, tüm yöre halkına esenlikler diliyorum.

Saygılarımla.

Harun Tavukçuoğlu