ÇAMLIK KÖYÜ SPOR KÖYÜ OLACAK

Rize Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü tarafından İkizdere-Çamlık köyü spor köyü ilan edilerek proje çalışmalarına başlandı.

     Türkiye’nin örnek projelerinden birisinin Çamlık köyünde yapılacağını söyleyen Rize Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Mustafa Çelik yaptığı özel açıklamada  ‘ Gençlik ve Spor Bakanımız Osman Aşkın Bak’ın da çok sıcak baktığı projeyi hayata geçirmeye çalışacağız. Rizenin Milletvekili Bakanımız bu projeye el attı. Valimizin de desteğiyle bu köyde 300 dönümlük bir arazi üzerinde orman ve temiz hava bol oksijenli çok güzel bir spor köyü yapacağız. Bu köye her branşta her dalda kamp yapabilecek takımlar gelecek. yanlız Rize değil Doğu Karadeniz Bölgesinde hiç olmayan bir kamp yeri gerçekleştireceğiz. Çamlık Erzurum karayolu üzerinde. Ovit Tünelinin açılmasıyla yolun kapanma derdi olmayacak. Ridos Termal tesisleri çok yakın bir yerde. Çam ağaçları içinde bozulmamış bir coğrafi yapıda tesisi kuracağız’

 

RİZE GENÇLİK HİZMETLERİ İL MÜDÜRÜ MUSTAFA ÇELİK’İKİZDERE ÇAMLIK KÖYÜNÜ SPOR KÖYÜ YAPACAĞIZ’

                   İkizdere ilçesine 500 seyircili Kapalı salon

     İkizdere’de Kapalı spor salonu yapımını gerçekleştiriyoruz. Lise yanındaki arsada uluslar arası turnuvalarında yapılabileceği bir Kapalı Spor projemiz hazır. Yer konusundaki sıkıntıları aştık ihale aşamasındayız. Basketbol, Voleybol, Güreş, Judo, Boks vs.her sporun yapılabileceği salonda yalnızca Hentbol sporu yapılamayacak. Hentbol için ölçümüz arsamıza uymuyor. Kısıtlı bir Arsada ancak böyle bir salonu düzenleyebildik’dedi.

Haber:İsmet KÖSOĞLU