ÇAY FABRİKASINA KARAYOLU ENGELİ

ÇAYKUR tarafından İkizdere ilçesinde kurulması planlanan Çay Fabrika arazisinden Karayolları Genel Müdürlüğü Karayolu geçiriyor. Karayolu geçişi Fabrika yapımını engelleniyor.

     2008 yılında yapımına başlanan Rize-Erzurum duble karayolunda çalışmalar devam ederken ÇAYKUR tarafından İkizdere’de yapılması planlanan Organik Çay Fabrikası bu proje dolayısıyla askıya alınmış durumda. ÇAYKUR Genel Müdür Vekili Yusuf Ziya Alim İkizdere’de yapılması planlanan Organik Çay Fabrikasına bir türlü başlanamamasını arazilerinden Rize-Erzurum Karayolu Duble yol projesi çizildiği için fabrika yapımına başlayamadık dedi.

ÇAYKUR TARAFINDAN İKİZDERE’DE YAPILMASI PLANLANAN ÇAY FABRİKASI ARAZİSİNDEN RİZE-ERZURUM KARAYOLU GEÇİRİLİYOR.

                Arazimizden geçen Karayolu fabrikaya engel      

     Fabrikanın gecikmesi konusunda Gazetecilere açıklamada bulunan Genel Müdür Vekili Yusuf Ziya Alim ’bize engel çıkarılmasaydı ÇAYKUR olarak Fabrikamızı şimdiye kadar yapmış olacaktık. Yapımı devam eden RİZE-Erzurum duble karayolunun İkizdere ilçe merkezi geçişinin Tünelle geçilmesi düşünüldüğü için hazırlanan İkizdere Tüneli geçişi bizim fabrika arazimizin ortasından geçiriliyor. Karayolları Bölge Müdürlüğüne konuyu çözmek için defalarca yazı yazdık olumlu bir cevap bugüne kadar alamadık. Fabrikamızın yapılması için Karayollarının hazırladığı Tünel Projesinin güzergâhının değişmesini istiyoruz. Konunun çözülmesi için yerel siyasetçilerin desteğini bekliyoruz’dedi.

Haber:İsmet KÖSOĞLU