ÇEVREYE DUYARLI MUHTAR

Dünyaca ünlü şifalı Anzer Balının üretildiği köy olan Anzer-Ballıköy’de Muhtar Remzi Güzel köyde plansız betonlaşmaya izin vermiyor.

Anzer Köyünün Bal ile tanındığı için Turizm Bakanlığı tarafından 1986 yılında Turizm Köyü ilan edildiğini söyleyen Muhtar Remzi Güzel ’köyümde seçilen bir Muhtar olarak 2 dönemdir görev yapıyorum.

KÖY VE YAYLADA ÇARPIK YAPILAŞMAYA İZİN VERMEYEN İKİZDERE-BALLIKÖY MUHTARI ‘KANUN NE DİYORSA O OLACAK’DEDİ.

Anzer balı kalitesini ve rekoltesini düşürmemek için köyümde ve yaylalarımda birçok yerde teşebbüs edilen izinsiz betonlaşmaya izin vermiyorum. Yetkililerimizle koordineli bir şekilde çok katlı beton ve sıvasız ev yaptırmak istemiyorum. Bu çevre ve doğal güzellik bize dedelerimizden kaldı biz bu doğal çevreyi yöreyi ve köyü torunlarımıza bozulmadan bırakmak istiyoruz Yöresel mimariyi korumak istiyoruz.

ANZER MUHTARI ÇEVREYE DUYARLI

Turizm Bakanlığı projemi kabul etti

Köy meydanında hazırlamış olduğumuz çevre düzenlemesi projemizi Turizm Bakanlığımız kabul etti. Proje kapsamında aldığım yardımlarla çevre düzenlemesi çalışmasına başladık. Burada taş kullanılarak yöresel sanat olan Taş işçiliğini de korumuş olacağız, Otantik bir çalışma yapıyoruz. Projemizde temiz düzgün yöre mimarisine uygun çoğunluğu ahşap olmak üzere oturma alanları yapıyoruz. Bu yaz mevsiminde çalışmayı tamamlamayı düşünüyoruz. Turizm Bakanlığının bu yardımı konusunda şimdi Bakan Yardımcısı olan o dönemki Müsteşarımız Ömer Arısoy ve Milletvekilimiz Muhammet Avcı’ya destekleri için teşekkür ediyorum’ dedi.

Haber:İsmet KÖSOĞLU