DOĞU KÖŞEMİZDE 2 GÜZEL İNSAN

   Bugün güzel dostlarımdan yazmak istedim.

   Devlette makam sahibi olanların ilk görevi halkın emrinde olmak halka hizmet etmek.

   Sütunumda kaleme alacağım 2 devlet adamını belki çoğunuz tanımayabilir ama hizmetlerini adam gibi yapan devlet adamıdır bunlar.

    Dikdörtgen şeklindeki Türkiye coğrafyasının doğu bölgesinin en kuzeyi ile en güneyinde güvenilir emin insanlar nöbette.

   Ardahan ve Hakkâri illerinde görev yapan Valilerden bahsediyorum.

   2017 de Ardahan Valiliğine atanan Mehmet Emin Bilmez Bey ilk kez Valiliğe atanmış. Birçok İlçede Kaymakamlık yaparak basamakları layıkıyla atlayan Vali M.Emin BİLMEZ Doğunun Şehit Hikmet Tekin’in Belediye Başkanlığı yaptığı Bingöl ilinden bugün Ardahan Valisi.

ESKİ İKİZDERE KAYMAKAMI MEHMET EMİN BİLMEZ ARDAHAN VALİSİ

   1995-97 yıllarında İkizdere Kaymakamlığına asaleten atandığında görev anlayışı ve titizliği ile bugün halen anılıyorsa demek ki doğru yoldaydı ve hak ettiği göreve yükseltildi. Adı gibi çalışmasından herkesin güven duyduğu emin olduğu bir şahsiyet. Bugün Doktor olan ilk çocuğu ve ikincisi İkizdere doğumlu olduğu için İkizdereli bir hemşerimiz. Kapısını her daim çalabileceğimiz bir insan.

   Hakkâri Valiliğine geçen hafta atanmış bir başka değerimiz İdris AKBIYIK.

    Malatya-Doğanşehirli İdris AKBIYIK ’da M.Emin BİLMEZ gibi ilk görev yeri İkizdere olan bir Kaymakam. Çok hızlı araba kullanmasıyla bende ayrı bir ukde bıraktığını unutamam. Görev sırasında çok haberlerini yapmıştım.

     1997-99 yıllarında İkizdere’ye atandığında bugün Vali olabileceğini belki kendisi de hayal edemezdi ama devlet kendisine onuruyla duruşuyla kaliteli hizmet edeni unutmayacağını terfi ettirerek mükâfatlandırır.

İKİZDERE ESKİ KAYMAKAMI İDRİS AKBIYIK HAKKÂRİ, VALİLİĞİNE ATANDI.

    İdris Akbıyık Vali Mehmet Emin Bilmez gibi İkizdere’den sonra Elazığ-Ağın Kaymakamlığına atanmıştı. Kayseri-Yahyalı’da iken ziyaretinde bulunmuş yemeğini yemiştim.

    En son İstanbul-Şişli Kaymakamlığından Hakkâri Valiliğine atanması onun bilgi tecrübe ve güvenilirliğinin göstergesidir. Asayiş sıkıntısı olan Hakkâri şehri aradığı Valiye sahip olmuştur diyebilirim. İdris Akbıyık Valim İkizdere’de evlendi çocuk sahibi oldu.

    Devlet adamlığı yapmak kolay olmasa gerek. Rize’den 20 yıl önce ayrılan bu iki güzel insandan hayırla bahsediyorsam kaliteli iz bıraktıkları içindir. Devlet adamı olabilirsiniz ama iz bırakmadıktan sonra nöbeti bırakıp gittiğinizde unutulursunuz.

   Unutulmayanlardan olmak isteyen görev adamları unutulmayacak hizmetler yapmalı. Bu önerim yalnız Kaymakamlar için değil görev yapan herkes için geçerlidir.