EKRANDAN GEÇ, HAYATI SEÇ

İçişleri Bakanlığı Dernekler Dairesi Başkanlığı desteğiyle Rize Gençlik Merkezi Gençlik Kulüp Derneği tarafından düzenlenen ’Ekrandan Geç, Hayatı Seç ’projesi kapsamında İkizdere Petran köyünde kamp yapılarak Doğa yürüyüşü düzenlendi.

RİZE GENÇLİK MERKEZİNDEN’EKRANDAN GEÇ, HAYATI SEÇ’ PROJESİ

       Kamp sorumlusu Erdoğan Muradoğlu ve İl Sosyal Etüt ve Proje Müdürü Esra Alemdaroğlu kontrolünde İkizdere Petran köyünde Doğa Kampı yapıldı.30 kişilik gurupta 15-18 yaş arası gençler ve kurum temsilcileri 2 gün süreli kampta Petranda çadırlarda konaklarken Çifteköprü köyüne doğa yürüyüşü yaptı. Kamp çevresine gece yaktıkları Kamp ateşi etrafında yemeklerini yiyen gençleri İkizdere Kaymakamı Abdülhamid Uyar ve İkizdere Belediye Başkanı Hasan Kösoğlu baklava götürerek ziyaret ettiler.

RİZE GENÇLİK MERKEZİ İKİZDERE’DE

Ekran ve Teknoloji bağımlılığından uzak durmakta fayda vardır diyen Kaymakam Abdülhamid Uyar ’ekran yerine doğayı seçtiğiniz için sizlere teşekkür ediyorum. Teknolojiyi takip etmek ve faydalanmak çok güzel bir duygu ama bağımlı olmamak lazım. Şehir gürültüsünden uzak doğa ile baş başa kısa bir sürede olsa kamp yaparak dinlenmek eve dönüşte zinde olmanızı sağlayacaktır. Umarım Petran kampından memnun kaldınız. Bu tür kamp yapmaya İkizdere’nin diğer yaylalarında da bekleriz çünkü bu doğa teknolojiyle hiç bozulmamış insanlar tarafından çirkinleştirilmemiş bir yer. Her kamp yaptığınızda göreceğiniz değişik yerler var’ dedi.

DOĞA YÜRÜYÜŞÜNE ÇIKAN GENÇLER PETRAN’DA KAMP KURDU.

      Ekrandan geç hayatı seç projesi kampına Rize Valiliği, Rize Gençlik Merkezi, Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü, KDRK ve Beyaz Karanfil Derneğinin katkıda bulunduğu belirtildi.

Haber:İsmet KÖSOĞLU