EKREM ORHON ANISINA OVİT ZİRVE TIRMANIŞI

Ekrem Orhon Cumhuriyet zirvesinin on ikincisi 3200 metre Ovit dağı zirvesinde yapıldı. Zirveye 11 dernek 110 dağcı katıldı.

      Rize Verçenik Dağcılık Kulübü tarafından 12.kez yapılan Ovit dağının 3200 metresi 110 dağcının katılımıyla tamamlandı. Ovit dağının 2640 metre rakımlı karayolu zirvesinde araçlarla inilerek toplanılan yerde  Cumhuriyetin 94.yılı anısına saygı duruşu ve İstiklal Marşı okunarak başladı.

VERÇENİK DAĞCILIK CUMHURİYETİMİZİN 94.YILINI 12.EKREM ORHON ZİRVESİNİ YAPARAK KUTLADI.

Yürüyüşte bir konuşma yapan Verçenik Dağcılık Kulüp Başkanı Emin Ali Kalcıoğlu’biz dernek olarak 2017 yılındaki faaliyetlerimiz arasında bulunan 12.geleneksel Cumhuriyet ve Ekrem Orhon zirvesini yapacağız. Bugün Verçenik kulübü olarak çok mutluyuz. Zira 12 yıl önce 5 kişiyle başlattığımız yürüyüşe şimdi biz çok deneyimli dağcı olunması şartıyla müracaat eden arkadaşlarımızı alıyoruz. Yoğun bir katılım gördüğümüz için mutluyum. Türkiye’ye mal olan Cumhuriyet ve Ekrem Orhon zirvesi çok ilgi çekiyor. Bugün 11 dernek katılıyor.110 sporcu çok büyük bir katılım. Baba Reis Ekrem Orhon Rize’mizin unutulmaz isimlerinden biridir. Verçenik Dağcılık olarak sporcu arkadaşlarımızla bir kez daha 3200 metreye tırmanacağız’dedi.

12.Ekrem Orhon zirvesi 3200 metre rakımlı Ovit zirvesinde yapıldı.

        OVİT 3200 rakımlı EKREM ORHON Doruğuna yapılacak olan tırmanış ve anma etkinliği için katılacak sporcuların kış şartlarına uygun donanımda olmaları katılım şartları arasında sayıldı.

Zirveye Ekrem Orhon’un kızı Çayhan Orhon Dervişoğlu, Ekrem Orhon’un yeğenleri, İkizdere Belediye Başkanı Hasan Kösoğlu, İstanbul Bezmialem Üniversitesi Rektörü Prof.Dr. Rumeyza Kazancıoğlu,Dr.Gulustu Salur,Prof. Oya Özçelik,İkizdere Derneği Başkanı İsmet Ekşi,Rize Kent Konseyi Üyeleri,Ebruli Yaşam Derneği,İkizdere Arama Kurtarma Ekibi(İDAK)ve dağcılığı seven kalabalık bir topluluk katıldı.

Haber:İsmet KÖSOĞLU