FETHİ AZAKLI HAVELSAN BAŞKANI OLDU

HAVELSAN Şirketinden yapılan açıklamaya göre, HAVELSAN Yönetim Kurulu toplantısı sonucunda Yönetim Kurulu Başkanlığına Fethi Azaklı getirildi. Toplantıda alınan kararla daha önce Abdullah Çavuşoğlu’nun yürüttüğü  HAVELSAN Yönetim Kurulu Başkanlığı görevini Rize-İkizdereli Fethi Azaklı üstlendi.

     İrfan Neziroğlu’ndan boşalan Yönetim Kurulu Üyeliğine de Prof. Dr.  Mustafa Alkan getirildi. Yönetim Kurulu Başkanvekili Taner Düvenci, Yönetim Kurulu Üyesi Ahmet  Akyol ve Yönetim Kurulu Üyesi Gökhan Gökay ise görevlerine devam edecek.

HAVELSAN YÖNETİM KURULU BAŞKANLIĞINA İKİZDERELİ HEMŞERİMİZ FETHİ AZAKLI GETİRİLDİ.

                           FETHİ AZAKLI KİMDİR?

     Fethi Azaklı, 1959’da Rize-İkizdere’de doğdu. İlk orta eğitimini İkizdere’de yaptı. Lise eğitimini Giresun’da tamamladı.  Ankara  Üniversitesi  Eğitim Bilimleri Fakültesi Psikoloji Bölümü ve  İstanbul  Üniversitesi Hukuk  Fakültesi’nden mezun olan Azaklı, eğitim uzmanlığı ve psikolojik danışmanlığın  yanı sıra İstanbul Barosuna kayıtlı avukatlık yaptı. Telekomünikasyon İletişim Başkanlığında (TİB) 2009’da göreve başlayan  Azaklı, 2014’te TİB Hukuk Dairesi Başkanı oldu. Azaklı, Bilgi Teknolojileri ve  İletişim Kurumunda (BTK) Başkanlık Müşavirliği görevini üstlendi.8 Aralık 2017 de HAVELSAN Yönetim Kurulu Başkanlığı görevine başladı.

     Havelsan A.Ş. (Hava Elektronik Sanayii), 1982 yılında Türk Silahlı Kuvvetleri’nin Yazılım Mühendisliği alanındaki ihtiyaçlarının giderilmesi amacı ile kurulmuş, 1985 yılından itibaren şirket yabancı ortaklarından ayrılarak %98’i Türk Silahlı Kuvvetlerini Güçlendirme Vakfı’na ait olan olan bir şirkettir.

Haber:İsmet KÖSOĞLU