FINDIKLI’DA KAYBOLAN ÇOCUKLAR BULUNDU

Fındıklı’da oyun oynadıkları mahalleden ayrılarak kaybolan ve 17 saat sonra bulunan iki çocuk için tüm bölge alarma geçmişti.

     Bölgedeki tüm arama kurtarma ekiplerinin olay yerine gitmesi ile başlayan çalışmalar 17 saat sonunda başarıyla sonuç verdi. Arama kurtarma ekipler İDAK, JAK, AFAD, AKUT, Jandarma ve Polis ekiplerine bölge insanında topyekûn yardımcı olması dikkatlerden kaçmadı. Rize Valisi Kemal Çeber’de yaptığı açıklamasında ’Türkiye’nin duaları ve destekleri Rize’deydi.

Dün akşamdan itibaren arama çalışmalarımız devam etti. Sabaha kadar bin kişiden fazla kişi sokaktaydı. Cami ve belediyelerden anonslar yapıldı. Profesyonellerimiz hep buradaydı. Bütün arama kurtarma ekiplerimiz buradaydı. Hep beraber çalıştık, gayret ettik. Birlikte biz olmayı başardık ve sağ salim evlatlarımıza kavuştuk. Evlerine kuşbakışı 500 metre uzaktaydılar’ dedi. Selim Yağız Özkan’ın (4) ve Barış Yıldırım’ın (5) ‘ın sağlıkları yerinde. Öte yandan çocukları bulan JAK Timi’nde görev yapan Golden cinsi ‘Kır’ ve Belçika Kurdu cinsi ‘Oyma’ isimli arama kurtarma köpeklerinin alanlarının en iyisi olduğu bildirildi. 

FINDIKLI’DA KAYBIOLAN ÇOCUKLARIN BULUNMASINDA İDAK’DA KATKIDA BULUNDU.

    Arama kurtarma çalışmalarına İkizdere ilçesinden katılan İDAK (İkizdere Arama Kurtarma )ekibi de çocukların sağ salim bulunmalarından daha mutlu bir haber bekleyemeyiz derken’İDAK’ın ne kadar gerekli ve çok elzem olduğu bir kez daha tescillendi. İDAK ekibimize herkesin destek olmasını istiyoruz’ dediler.

Haber:İsmet KÖSOĞLU