HALK EĞİTİMDEN YIL SONU SERGİSİ

İkizdere Halk Eğitim Müdürlüğünün 2017-2018 Eğitim Öğretim Yılı sene sonu sergisi açıldı. Toplamda düzenlenen 16 Mesleki ve Genel Kursa 41 bayan 150 erkek olmak üzere 191 kişi katıldı.

     İkizdere Kültür Merkezinde düzenlenen yılsonu serginin açılış kurdelasını Kaymakam Âdem Topaca, İkizdere Belediye Başkanı Hasan Kösoğlu ve İl Milli Eğitim Müdürü Ahmet Hamdi Yılmaz birlikte kesti.

AÇILAN KURSLARDA 191 KURSİYER KATILDI.

Sergiye gezen Kaymakam Âdem Topaca ’başarılı çalışma yapan kursiyer bayanlarımızı tebrike diyorum. Burada yaptıkları çalışmaları devam ettirerek aile ekonomisine de katkıda bulunmalısınız. Halk Eğitim Müdürlüğümüz istediğiniz zaman yeterli sayıyı bulduğunda sizler için her çeşit kurs açacaktır. Usta öğretmenlerimizi özellikle tebrik ediyorum’ dedi. Mesleki ve Teknik Kurs olarak Bilişim teknolojileri, El Sanatları Teknolojisi, Giyim Üretim teknolojisi, El Sanatları Teknolojisi, Genel Kurs olarak Okuma Yazma kursları açıldığını söyleyen Halk Eğitim Merkezi Müdürü Emrullah Kolcu’da ‘bu kurslarımıza 41 bayan 150 erkek olmak üzere 191 kursiyerimiz katılmıştır. El sanatlarında Rize Bezi Feretiko Dokumacılığını plana çıkarmak istiyoruz. Ulaşım Hizmetleri olarak öğrencilerimizi taşıyan Okul Servis Sürücüleri için Eğitim kursu düzenledik’ dedi.

İKİZDERE HALK EĞİTİMDEN YILSONU SERGİSİ

    Sergi açılışına Kaymakam Adem Topaca, İkizdere Belediye Başkanı hasan Kösoğlu, İl Milli Eğitim Müdürü Ahmet Hamdi Yılmaz, İkizdere İlçe Milli Eğitim Müdürü Adem Gündüz, Derepazarı Halk Eğitim Müdürü İsmail Tüfekçi, İkizdere Halk Eğitim Müdürü Emrullah Kolcu, İlçe Jandarma Komutanı Bçvş. Abdurrahman Albayrak, İlce Müftüsü Hikmet Bektaş, İlçe Özel İdare Müdürü İrfan Türkyılmaz, Ziraat Bankası Müdürü Tufan Kemaloğlu, İlçe Malmüdürü Yavuz Selim Ayar, Pazar İlçe Milli Eğitim Müdürü          Nimet Büyük, Şube Müdürleri Berk Eren ve İrfan Ataman ve Halk Eğitim Müdürü Celil Çakıroğlu, daire amirleri öğretmenler ve vatandaşlar katılarak sergiyi gezdi.

Haber:İsmet KÖSOĞLU