İHALE İÇİN DEĞİL HİZMET İÇİN ADAYIM

Tüm Türkiye’de olduğu gibi İkizdere’de de yerel seçim çalışmaları tüm hızıyla sürüyor. ikizdere’nin interneti olarak Sitemiz yazarı ve Duayen Gazeteci Yazar Sayın İsmet KÖSOĞLU ile MHP Rize İl Meclis Üyeliği adaylığı hakkında görüştük.

İkizderemiz için sorular sorduk işte cevapları:

Sayın İsmet Kösoğlu, İl Genel Meclisi Adayısınız. İkizdere için neler yapıldı veya yapılmadı?

İsmet Kösoğlu: İkizdere hizmette çok sıkıntılar yaşadı. Üç dönemdir dile kolay 15 yıl iktidar olan arkadaşlar iktidarın nimetlerini ilçemize maalesef taşıyamadı. İkizdere bu dönemde çok kayıplar verdi. 52 yıldır hizmet veren Adliyemiz bu arkadaşlar döneminde kapatıldı. Yerelde gerektiği kadar ilgilenilmedi. Söylemeye gerek yok, ben basında bu konuları çok haber yaptım.
İkizdereli vatandaşlar ötekileştirildi. İŞKUR’a eleman alımlarında çok particilik yapıldı. Parti üyesi değilseniz kenarda tutulmalar çok oldu.
İlçemizde sorunlar çok. Mesela Dolmuşçularımızın mağduriyetleri söz konusu. İlçemizde Rize’ye dolmuş yapan sürücülerimiz Kooperatif kurarak bir çatı altında toplanmışlardı. İkizdere-Rize arasında yolcu taşıyorlardı. Oysa geçen dönemde Kalkandere sürücüleri Kalkandere Belediyesinin desteğiyle bizim duraktaki sürücülere yolcu almamaları konusunda engel oldular. İkizdereli minibüsçüler burada mağdur olmuştur. Yolcu alıp almama konusu halen sürüncemede ama İkizdere’den seçilen Yerel siyasetçiler bilhassa ilçe başkanları ve İl Genel meclis Üyeleri bu konuya yeteri kadar eğilmedi. İlgilenmediler.

İkizdere Ovit dağı kış sporları merkezi olmuştu, bir çalışma var mı?

İsmet Kösoğlu: İkizdere’de yıllardır turizm deniliyor maalesef AKP li seçilen arkadaşlarımız tarafından bu anlamda hiçbir çalışma yapılmamıştır. Derelerimiz, yaylalarımız, dağlarımız, vadilerimiz turizm yatırımı bekliyor. Ovit Dağı 2008 yılında Turizm Bakanlığı tarafından Kış Sporları merkezi ilan edildi. Ama bugüne kadar Ovit Dağında hiçbir çalışma olmadı. Orada güne 1500 kişinin aynı anda kayak yapabileceği alanlar var ama yerelde AKP li seçilmişler buraya da el atamadı maalesef.
Ayrıca İkizdere’nin Çifteköprü köyümüzde 40 dönüm bir arazi 2000 yılında turizm tesisi yapılması için kamulaştırılmıştı. Daha doğrusu o dönemin Muhtarı Muzaffer Kalça’nın girişimciliği, gayreti ile köyünde turizm olması için köy merasını İl Özel İdaresine vermişti. Burada da hiçbir çalışma yok.

İSMET KÖSOĞLU: “İKİZDERE HAK ETTİĞİ HİZMETİ ALMAMIŞTIR”

Siz İl Genel Meclis Üyesi seçildiğinizde neler yapmak istersiniz?

İsmet Kösoğlu: Öncelikle şunu söyleyeyim. Bu işi biliyorum, deneyimim var. İkizdere’nin tek konusu yola beton yapmak değildir. İçme suyu ihtiyacı olan köylerimiz var. İhalesi yapılan işlerin takipçisi olacağım. Geçmiş dönemde yapıldığı için söylüyorum ben ihale alan Encümen olmayacağım. İhale ilen yapılan parası ödenen bazı köylerin borularından su akmadığını biliyorum. İlçemizde Kaymakamlık hizmet binası yapıldı. Yapan müteahhitti tanımam ama bina teslim alınmadan dökülmeye başladı. Bunu yapan müteahhidi hiç mi kontrol etmediler. Tuvaletlerde kalebodurlar düşmüş durumda, isteyen görebilir. İlçemin eksiklerinin sıkı bir takibini yapmaya söz veriyorum.

Hiç kimseyi ötekileştirmeyeceğim, herkesin yardımına koşacağım.
Bana bu fırsatı verdiğiniz için İkizdere nete teşekkür ediyorum.