İKİZDERE ÖĞRETMEN BEKLİYOR

-Eğitim aşığı İkizdere Çarşı Mahallesi Muhtarı Selim Çakır ilçede tayin olarak giden öğretmenlerin yerine atama yapılmasını istiyor.

     2018-19 eğitim yılının başlamasına kısa bir süre kala İkizdere’deki Öğretmen eksiği halen giderilemedi. İkizdere’de eğitimde olan 3 okulda 19 öğretmene hemen ihtiyaç olduğunu söyleyen Çarşı Mahallesi Muhtarı Selim Çakır ’bizim çocuklarımız öğrenmesin mi. Öğretmensiz eğitim olmaz. Tayin olarak giden öğretmenlerin yerine gelecek 19 öğretmen istiyoruz. Velilerimiz bu konuda çok istekli Milli Eğitim Bakanlığının öğretmen atamalarında ilçemize yeterli öğretmeni göndermesini istiyoruz. Ayrıca İkizdere ilçesi çok mağdur ve sahilde değildir. Sahildeki ilçeler ile İkizdere ilçesini öğretmen sınıflandırmasını bir tutmasınlar. Sahildeki ilçelerin sosyal şartları ile İkizdere’nin şartları bir değil ve olamaz. Şartlar eşit olunca atanacak öğretmenler sahildeki ilçeyi tercih ediyor. İkizdere ve bizim gibi iç kısımlarda kalan ilçe okullarında öğretmen atamasında bir avantaj sağlanmalı. Bizim çocukların bilgisiz mezun olmaya hakları yok’dedi.

ÇARŞI MAHALLESİ MUHTARI SELİM ÇAKIR’İLÇEDE 19 ÖĞRETMENE İHTİYAÇ VAR. GİDEN ÖĞRETMENLERİN YERİNE GELEN YOK.’DEDİ.

     İkizdere’deki Atatürk İlköğretim Okulunda İngilizce, Teknoloji Tasarım, Fen ve Teknoloji, Ana Sınıfı, Sınıf öğretmeni,

Anadolu İmam Hatip Lisesinde, İngilizce, Tarih, Sosyal Bilgiler, Türk Dili ce Edebiyatı, Türkçe, Fen Bilimleri,

Fazliye Hüseyin Turanlı(ÇPAL) İngilizce, Rehberlik, Türk Dili ve Edebiyatı, Fizik, Kimya, Din Kültürü ve Özel eğitim branşlarında 19 Öğretmene ihtiyaç olduğu belirtildi.

Haber:İsmet KÖSOĞLU