İKİZDERE YÜKSEKOKUL İÇİN AYAĞA KALKTI

Rize’nin en mahrum ilçelerinden İkizdere’de ‘Yüksekokul istiyoruz’ diye başlatılan kampanyada toplanan imzalar Rektör Prof.Dr. Hüseyin Karaman’a teslim edildi.  

YÜKSEKOKUL İÇİN TOPLANAN İMZALAR RTEÜ REKTÖRÜ PROF.DR. HÜSEYİN KARAMAN’A TESLİM EDİLDİ.

    RTEÜ Rektörlüğünde Rektör Prof.Dr. Hüseyin Karaman dosyayı alırken yaptığı açıklamada’Türkiyede bugün gerek özel gerek Devlet Üniversitelerin çoğunluğu İstanbul ve Ankara’da toplanmış. İstanbul’da %32 Ankara’da %17 oranında Üniversite potansiyeli var. Bütün Üniversiteler öğrenci kapma peşinde. Üniversiteler arasında yarış var. Ankara’nın doğusuna doğru Üniversitelerimizin yoğunluğu diğer üniversiteler gibi değil. İlçelerde yeni yüksekokul açmaya pek sıcak bakmıyoruz. Müracaatınızı aldım. Öğrenci ve öğretim üyesi olan yerde canlılık ve hareket olduğu doğrudur. Okulu tercihte öğrencilere çok önemli cazip teklif ve imkânlar sunulmalı ki o Üniversiteye gitsin. Bugün Konya, Ankara, Sakarya Üniversite şehri olmuşlar. İmkânları doğudaki şehirlere göre çok daha fazla’ dedi.

      İkizdere Dernek Başkanı İsmet Ekşi ‘İkizdere’ye Yüksek okul istiyoruz kampanyası hakkında ilçede öncelikle bütün Muhtarların katıldığı imza kampanyasında topladığımız          imzaları istek dilekçemizle birlikte Üniversitemizin Rektörü Prof.Dr. Hüseyin Karaman’a makamında teslim ettik. Rektörlüğümüz ilçemize Yüksekokul kararı aldığında okul için gerekli binaları bizler yapıp teslim etmeyi de taahhüt ediyoruz’ dedi.

Haber:İsmet KÖSOĞLU