İKİZDERE ZİRAAT ODASI HİZMETE AÇILDI

Yeniden teşekkül ettirilerek hizmete açılan İkizdere Ziraat Odası hizmet odası AKP Milletvekili Hasan Karal tarafından hizmete açıldı.

     Ziraat Odası Başkanlığının açılışında bir konuşma yapan AKP Milletvekili Hasan Karal’İkizdere coğrafi şartlar bakımından Rize’mizin en büyük arazi parçasına sahip. Yerel bazda küçük ölçekte hayvancılık yapılıyor. Organik Çay tarımının yapıldığını biliyoruz.

AKP MİLLETVEKİLİ HASAN KARAL TARAFINDAN HİZMETE AÇILAN ZİRAAT ODASINDA BAŞKANLIĞA MEHMET ALİ BEKTAŞOĞLU SEÇİLDİ.

                           İkizdere Organik Çay Fabrikası 

    Çaykur tarafından Organik Çay Fabrikası yapmak için arazi tedarik etmede çok uğraştık. Arazi kıt olduğu için yer bulamadık. Fiyatlar çok pahalı. İkizdere gibi Çamlıhemşin ilçemizde de yer bulamadık.Burasını ancak çözdük ve hazırlıklar devam ediyor.Ödeneğe bağlı..Rize’mizde yeni bir STK.nın hizmete girmesinden memnun oldum.Önemli olan insanımıza hizmettir.Hizmetin en yakınımıza gelmesi güzel.Daha önce Rize Ziraat Odasına giden insanlarımız işlemlerini şimdi İkizdere Ziraat Odasında görecek.Kutluyorum hayırlı olsun’dedi.İkizdere Ziraat Odası Başkanı Mehmet Ali Bektaşoğlu’da yaptığı kısa konuşmada’burada hizmetin yakına gelmesi esastır.Teyzelerimiz amcalarımız artık Rize’ye değil İkizdere Ziraat Odasında işlemlerini görecek.Bundan bizde memnunuz.Ziraatçılarımıza hizmet önemlidir’ dedi.

      Açılış programına İkizdere Belediye Başkanı Hasan Kösoğlu,Rize Ziraat Odası Başkanı Nevzat Paliç,Yönetim Kurulu Üyelerinden Bayram Dinç,Sabit Karaca,Mehmet Bakır,Hasan Nuri Sadıkoğlu ve İkizdere Ziraat Odası üyeleri katıldı.

Haber:İsmet KÖSOĞLU