İKİZDERESPOR HIZLI BAŞLADI

Rize 1. Amatör Küme Ligi dün ve bugün (3-4 Kasım Pazar) oynanan maçlarla başladı. Sekiz takımlı A grubunda mücadele edecek İkizderespor kendi evimizde bugün oynanan ilk maçta Madenli Belediyespor’u 4-0 gibi net skorla yenmeyi başardı.

Maçın özeti:
Maçın ilk dakikalarında konuk ekip atak oynamaya başladı ve Birkaç şut denemesinde bulundular fakat usta kalecinin ellerinde eridi kaldı. İkizderespor_un yeni teknik Direktörü Sayın Serkan Sarıbaş, maçın başından sonuna kadar öğrencilerini uyardı,ikazlarda bulundu.Yerinde duramayan bir öğretmen mısalı vardı. Atak,sessiz ama kontrollu oynayan, rakibini analız eden İkizderespor başarılı bir atakla ileriye doğru bir şut çekti ve 17. dakikada Bayram kaleye doğru vurdu ve kalecinin sağından topu ağlarla buluşturdu ve İkizderespor 1-0 öne geçti.


Madenli Belediyespor

Maçta çok faul vardı;sağlık ekibi sık sık sahaya girerek gerekli müdahaleleri yaptı. Futbolcular faullu oynadılar ama çirkin bir söz ve davranış yoktu. Madenlisporlu futbolcular aslında güzel top oynuyor, atağa kalkıyor,çalım yaparak rakiplerini geçiyor ama gol atmada yetersiz kalıyorlardı.

32. dakikada, Madenlispor ceza sahasında düşürülen İkizderesporlu futbolcu, kısa bir sakatlıktan sonra hakemde penaltı kararını verdi ve bugün, takımın 3 golunu atan Selim, topun başına geçti,vurdu, kaleci ilk hamlede kesti ama sert toptu ve ağlarla buluşmasını engelleyemedi ve İkizderespor, bu penalti goluyle 2-0 öne geçti. Başka bir etkin atak olmayınca ,ilk yarı bu skorla bitti:İkizderespor-2,Madenlispor -0


İkizderespor

İkinci yarı başladı. Kontrol yine İkizderespor_daydı. Madenlispor yine her zamanki orta alan mücadelesini devam ettirmeye çalışıyordu. Kantlardan başarılı olmaya çalışıyordu ama ceza sahasına her nedense giremiyorlardı. Her iki takım, 2. yarıda da zaman zaman sert faullere başvurdu ama çok şükür kimse sakatlanmadı. 75. dakikada kontratakla gelen İkizderespor kaleciyi gafil afladı ve durum 3-0 oldu.Kalabalık İkizderespor taraftarı her golden sonra:”3-3-3-” diye bağırıyorlardı. Seyrici coşuyor, futbolcular gol atıyordu. Maçın son dakikalarına yaklaştığımızda, 85. dakikada Selim, yina yaptı yapacağını ve kendisinin 3, takımınında 4. golunu atarak,İkizderespor 4-0 Madenlispor olarak maçı bitirdiler.

Maçı aktaran ve Fotoğraflar:Aydın COŞKUN – ikizderehaber.com