İKİZDERESPOR KALEYİ FETHETTİ

İkizderespor, bugün üçüncü maçını kendi sahasında Kalecikspor’la oynadı. Her maçında düzinelerle gol atan İkizderespor, Kalecikspor_u da boş göndermedi. İşte Kalecikspor maçından dakikalar ve maç yorumları:
Saat:13:00-da Talip Kahraman Stadyumu_nda maç başladı Sizlere takım kadrosunu verelim:

1-Oğuz Yorulmaz, 53-Mehmet Çakır, 4-Ömer Savaş Yıldırım, 5-A.Osman Akaydın, 14-Emre Hamzaoğlu, 2-Barış Sarıbaş, 8-Ergün Yılmaz,7-Mustafa Harman, 10-Selim Zaman, 11- Bayram Parlak, 9- Tarık Güngör…
Yedekler:Alaatın Aydemir,Atahan Semiz, Emrah Bostan, Engin Kara, 90- Saffet Kösoğlu, 99-Onur Bıyık, Murat Hamzaoğlu ve Teknik Direktör: Serkan Sarıbaş


Kalecikspor

İkizderespor, maça yine fırtına gibi başladı. Üç pasla karşı kaleye gidiyorlardı.yardımlaşma,paslaşma ve kollektif futbolu sanki bunlar yazmıştı.Birinin açığını diğer arkadaşı kapatıyordu.Ben şahsen, İkizderespor_un bu maçı kazanacağını biliyordum ama bu kadar farklı olacağını doğrusu düşünmemiştim.
Maçta, 12. dakika, ortadan gelen pası ustaca karşı kaleye gönderen Selim, maçın ilk golüne imzayı attı. Durum:1-0 Kalecikspor, erkenden gol yemesine rağmen maç disiplininden kopmadı ama tipik bir orta saha mücadelesinden öteyede gidemedi.Yardımlaşma yok, paslarda hata, mücadele dersen o hiç yok.Eeeee sen böyle oynarsan tabii ki yenilirsin.

İlk golün hemen 3 dakika sonrasında yine, İkizderespor_dan Tarik, harika bir ştla takımının 2. golünü filelere gönderdi.Durum:2-0 Biz kenardan golleri saymakta zorlanırken, Kalecikspor_da maçı alacak veya beraberliği getirecek bir hareket göremiyordük. 18.dk.bayram çıktı sahneye ve kalecinin tutamayacağı şütü gönderdi ve şimdi:3-0 oldu. Gerçeği söylemek gerekirse: İkizderespor, Kalecikspor kalesine çektiği 10 şuttan mutlaka 5 tanesi gol veya gollük pozisyon oluyordu. Futbolcular arasında, sadece birbirlerine şuraya at, pas ver sesinden başka bir ses gelmiyordu. Kavga yok, gürültü yok. Sadece gol sesi ve tezahüratlar vardı. 23. dk. Tarik yine sahne aldı.Kendisinin 2., takımının 4. golünü attı hemde şık bir gol: Durum:4-0 oldu. Maç,İkizderespor lehine giderken, Hocaları hala kenardan bağırıyor, öğürencilerinin duracağı yerler konusunda onları uyarıyordu.

Maçta, ilk yarının sonlarına doğru giderken, Selim, bu şarkı burada bitmez diyerek 25. dakikada kendisinin 2., takımının 5. golünü attı.İkizderespor 5-0 Kalecikspor. İlk yarı bu skorla bitti.
Maçta 2. yarı başladı ve 47. dakikada,İkizderespor_da Mustafa_nın yerine 99 sırt numarasıyla Onur oyuna girdi. Kalecikspor-da biraz daha defans anlayışı arttı.İleriye doğru çıkışlarda çoğalma oldu ve ilk korneri kazandılar ama İkizderespor bu işi kazanmaya hatta farklı kazanmaya kararlıydılar. 55. dk.Tarik, kendisinin 3., takımının 6. golüne ulaştı, İkizderespor 6-0 Kalecikspor. 2.Yarıya biraz daha canlı giren ve aktif oyun sergileyen Kalecikspor maalesef bu gücünü kaybetti. Sanki oyunun skorunu kaç olursa olsun kabul edecekleri izlenimini veriyordu. Nitekim, bu görüşümü kendisinin 2., takımınında 7. golünü atan Bayram ,58. dk doğruladı ve şık bir gol daha 7-0 oldu şimdi.

Maçta 60 dk. 3 gol atan Tarık çıktı. Seyirciler ve futbolcular, hatta bendeniz bile atılan golleri saymakta zorlanıyorken, 78. dakikada,2. Yarıda oyuna girenOnur attı ve maçın skorunu imzaladı. Şimdi skor:İkizderespor 8-0 Kalecikspor.Maç bu skorla bitti.

Biz, her iki takımıda tebrik ediyoruz.

Haber ve Fotoğraflar: www.ikizderehaber.com/ Aydın COŞKUN