JANDARMA ŞEHİTLER ORMANI

Jandarma Hatıra Ormanına ağaç dikme amacıyla da bir tören yapıldı. Törene katılan Rize Jandarma Komutanı J.Alb. Semih Coşkun yaptığı konuşmada ‘canlarını bizim için feda eden fidanlarımızı unutmamak için onların anısına bu hatıra ormanı ve çeşmeyi yaptık. Emeği geçen arkadaşlarıma Kaymakamımıza, Orman işletmemiz ve Ovit Tüneli çalışanlarına teşekkür ediyorum. Rize Orman İşletme Müdürlüğümüz ve İkizdere Dereköy Orman Şefliği ekiplerimiz fidanları temin ederek dikmeye yardımcı oldu. Orman işletmemiz elemanları bu alanı park haline getirmek için günlerce çalıştı. Çeşmenin mermer işlemlerini Ovit Tüneli ekibi yerleştirdi. Tüm emeği geçenlere bir kez daha teşekkür ediyorum.

Vatan için şehit olan fidanlarımızı Allah’ım inşallah Cennetinde buluşturur. Bizler şehitlerimizi hayırla yâd etmek için hazırladığımız bu küçük ormanı hazırladık. Burada büyüyen her ağaç şehitlerimizi hatırlatacak. Yapılan çeşmeden yorgun insanlar ve bütün canlılar su içecek. Çamlık çok güzle bir mesire yeri ve Jandarma Ormanımız ve çeşmemiz burada piknik yapacak insanlarımız içinde konaklama ve dinlenme yeri haline gelecektir emeği geçen bütün arkadaşları kutluyorum’ dedi.

İkizdere Çamlık köyünde Jandarma ve Orman İşletmesi tarafından Şehitler anısına hatıra ormanı ve çeşme yapıldı.

    Fidanların Rize İl Orman İşletme Müdürlüğü tarafından temin edilerek dikildiği ve bakımlarının yapılacağı belirtildi. mevcut alanda oturup dinlenme amacıyla güzel bir ahşap kamelya yapması takdir edildi. Şehitler ormanı ve çeşme açılış törenine İkizdere Kaymakamı H.İbrahim kazar, Rize Alay Komutanı J.Alb. Semih Coşkun,Rize İl Orman Müdürü Abdi Ekşi, İkizdere Belediye Başkanı Hasan Kösoğlu, İlçe Jandarma Komutanı J.Ütğm. Soner Ergün, İkizdere Emniyet Amiri, Kaymakamlık Yazı İşleri Müdürü Salih Çepnioğlu, İlçe Milli Eğitim Müdürü Âdem Gündüz, İlçe Özel İdare Müdürü İrfan Türkyılmaz, İkizdere Dereköy Orman İşletme Şefi Burçak Bulut ve çalışanları, Ovit Tüneli Muhasebe Müdürü Ümit Talay, Rize Şehit Aileleri Derneği Başkanı Kemal Köse, şehit yakınları ve vatandaşlar katıldı.

İKİZDERE JANDARMASI VE ORMAN İDARESİ İŞBİRLİĞİ İLE ŞEHİTLER ANISINA HATIRA ORMANI VE ÇEŞME YAPILDI.

Haber:İsmet KÖSOĞLU