KARMA YIL SONU SERGİSİ İLGİ ÇEKTİ

İkizdere Halk Eğitim Merkezinin düzenlediği yıl sonu Mesleki ve El Sanatları Karma Sergisi büyük ilgi gördü. Serginin açılışını Kaymakam Halil İbrahim Kazar yaptı.

     İlçe Kültür Merkezinde düzenlenen 2016-2017 yıl sonu karma sergide usta öğreticiler Gülden Adıyaman, Halid Sezen, Necla Baş, Özlem Sanlı, Elif Bozkurt, Fatma Çakır, Ahçı Oktay Bozkurt, Ayşe Öztürk, Hatice Gezer ve Ebru Toprak’ın öncülüğünde eğitim gören 180 bayan,314 erkek öğrencinin devam ettiği kurslar bilgi ve beceri arttırmada yardımcı oldu.

Kaymakam H.İbrahim Kazar:”İşsiz gençlerimiz katıldığı kurslar sayesinde iş sahibi de olabiliyor.”

Kültür Merkezinde açılan karma sergideki 32 kursta kursiyerlerin yaptığı çalışmalar sergilendi. Karma sergide makine nakışları, el sanatları, Rize dokuması olan Feretiko, hediyelik eşyalar gibi hazırlanan ürünler sergilendi.

Serginin açılışını Kaymakam H.İbrahim Kazar yaparken yaptığı konuşmada ’bu sergiler sayesinde bilgi beceri artıran gençlerimiz kadınlarımız ev bütçesine katkıda bulunuyor. İşsiz gençlerimiz katıldığı kurslar sayesinde iş sahibi de olabiliyor. Biz devletin kuruluşu olarak her zaman her çeşit kurs açmaya hazırız ve açıyoruz’ dedi.

İKİZDERE HALK EĞİTİMDEN KARMA YIL SONU SERGİSİ İLGİ ÇEKTİ.

    İlçe Halk Eğitim Müdürü Emrullah Kolcu ve Şube Müdürü Yalçın Kırkoç arıcılık ve ağaç kesme kursu çalışmalarının rağbet gördüğünü önümüzdeki yıllarda bu kurslara daha fazla önem vereceklerini söyledi.

Haber:İsmet KÖSOĞLU