KAVAKLIDERE TÜNELİ PROGRAMA ALINSIN!

Rize-Erzurum karayolu hakkında yaptığı kamuoyu çalışmasıyla dikkat çeken Erzurum AKP eski İl Genel Meclisi üyesi ve Erzurum Kent Konseyi başkan Yardımcısı Tahsin Bayramoğlu Kavaklıdere Tünelinin programa alınması için Cumhurbaşkanına mektup yazdı.

ERZURUM KAVAKLIDERE TÜNELİ KARAYOLUNU 70 KM. KISALTIR.

  TAHSİN BAYRAMOĞLU CUMHURBAŞKANINDAN ERZURUM KAVAKLIDERE TÜNELİNİN PROGRAMA ALINMASINI İSTEDİ  

Kavaklıdere Tüneli hakkında bir açıklamada bulunan Erzurum Kent Konsey Başkan Yardımcısı Tahsin Bayramoğlu;”Rize-Erzurum karayolunda kısmen tamamlanan ve çalışmaların devam ettiği Ovit Tüneli, Kırık Tüneli ve Dallıkavak Tünelinden başka Kavaklıdere Tünelinin yapılmasıyla bu karayolu 70 km. kısalacaktır. Bu Tünelin yapılması lazım.Cumhurbaşkanımıza bu konuda bir mektup yazdım..Ovit bir rüyaydı bu rüyayı gerçeğe dönüştüren saygıdeğer cumhurbaşkanımıza Erzurum ve Rize halkı adına sonsuz teşekkür ediyorum. Bu tüneller bölge için çok önemli. Bilhassa Erzurum-Rize için ayrı önemi var Erzurum bu yol sonunda sahil şehri olacaktır. Ovit tünelinin devamı olan Kırık Tüneli devam ediyor. Dallı kavak Tüneli devam ediyor. En son ayak ise Dallı kavak-Kavaklı Dere arası bir tünel daha yapılırsa Erzurum-Rize arası 150 km.ye düşecektir. O zaman Erzurum Liman şehri olacaktır. Bu hizmetin neticesinde Erzurum gerçek ipek yolu üzerinde bir yatırım üssü olacaktır.

     Bu konuda Sn. Cumhurbaşkanımıza bir harita gönderdim. Ancak gönderimin Cumhurbaşkanlığı genel sekreterliğinden Cumhurbaşkanımıza iletilmeden Ulaştırma Bakanlığına gönderildiğini düşünüyorum. Gönderdiğim haritada Dallı kavak-Kavaklıdere arasındaki mesafenin Sn. Cumhurbaşkanımızın dikkatine sunulmasını istiyorum” dedi.

Haber:İsmet KÖSOĞLU