KAYABAŞI-İKİZDERE 2.ETAP İHALESİ YAPILDI

Karadeniz’in Doğu Anadolu’ya açılan en kısa karayolu geçidi Ovit Dağına çıkan yolda ihale çalışması tamamlandı.

      Yapımına 2008 yılında başlanan İyidere-İkizdere güzergâhında Hurmalık-İyidere arasındaki mesafe 2015 yılında tamamlanmıştı.2015 Mart ayından bu yana çalışma başlamayan Karayolunun Hurmalık-İkizdere kısmının ihale edildiğini söyleyen AKP Milletvekili Hasan Karal ‘buradaki 2.etap dediğimiz mesafede 2017 yılında tamamlanmış olacaktır. İhalesi Karayolları Genel Müdürlüğünde yapıldı. Müteahhit yakında çalışmaya başlayarak inşallah en kısa sürede İkizdere’ye kadar buradaki duble yol konusunu çözmüş olacaktır.

AKP RİZE MİLLETVEKİLİ HASAN KARAL’DAN RİZE-ERZURUM KARAYOLU AÇIKLAMASI:”KAYABAŞI-İKİZDERE 2.ETAP İHALESİ YAPILDI”

      Bu yol üzerinde büyük ölçüde tamamlanan 6 km.lik Güneyce Tüneli hizmete girecek. Ayrıca İkizdere-Ovit Tüneli arasındaki güzergâhta birçok projeler geliştirildi. Burada belki biraz gecikecek ama birçok tünel yapımı gerçekleşecek. İnşallah 2017 sonunda tek tüp Ovit Tüneli kış mevsiminde de trafiğe açılmış olacaktır

                                Yeşil yol başlayacak

    İhale çalışması tamamlanan bir diğer yolun Yeşil yol ve Pehlivan tası-Rize karayolu olduğunu söyleyen Karal ’mevsim şartları dolaysıyla ara verilen Yeşil yol projesinde İkizdere etabına başlayacağız. Burada mevsimsel şartlar dolayısıyla çalışma olmamıştı, İkizdere sınırlarından geçecek Yeşil yolda ihale tamamlandı ve bir pürüzümüz yoktur. Çamlıhemşin’de problemli yer çok uzun yıllara dayanan bir sınır ihtilafıdır. Onları da aşarak Yeşil yol hedefine varacaktır. Çalışmalar İkizdere ilçesinde yakında başlayacak. Rize-Pehlivantaşı karayolunun da ihalesi yapıldı. Pehlivantaşı Tüneli ve yolu hızla tamamlanarak hizmete girecektir’ dedi.

Haber:İSMET KÖSOĞLU