KAYMAKAM DEMİR DÖVDÜ

İkizdere Kaymakamı Adem Topaca ilçede göreve başlayalı kısa bir süre olmasına rağmen vatandaşa yaklaşımı ve sıcakkanlılığı ile’ işte devlet adamı böyle olmalı sözünü hatırlatıyor’.

KaymakamAdem Topaca makamında oturmadan halkın istek vesıkıntılarına çare bulmaya çalışıyor. İlçede esnaf ziyaretlerine devam ederken bir soğuk demirci işyerine uğrayan Kaymakam Adem Topaca işyeri sahibi İfan Katar’ın elinden çekici alarak demir dövmeye başladı. Kaymakam Adem Topaca ’burada alın teri ile ekmek kazanan esnafımıza kısa bir ziyaretim oldu. Bol kazançlar diliyorum. Baktım ki ocak yanıyor sıcak demir var örs ve çekice yabancı değilim. Kısa bir çalışmam oldu’ dedi.

İKİZDERE KAYMAKAMI DEMİRCİ DÜKKÂNINA GİREREK ÖRS ÇEKİÇLE DEMİR DÖVDÜ.

    İşyeri sahibi İrfan Katar işyerine gelen Kaymakamın duyarlılığından memnun olduğunu söyleyerek ’önce şaşırdım. Hayırlı olsun iyi işler diyerek elimden çekici alan Kaymakam Bey örs üzerinde ocakta ısıttığım demire vurmaya başladı. Bana yardımcıda olurken çok memnun oldum. Devlet adamı dediğin vatandaşın sıkıntısını duyduğu kadar arada işyerimize de uğrayarak bir çayımızı içmeli ve bizlere moral vermelidir. Kaymakam beyin yaklaşımı böyle oldu ve bizler memnun kaldık’ dedi.

Haber:İSMET KÖSOĞLU