KAYMAKAM’DAN İDAK’A ZİYARET

Bölgedeki doğal afet ve kazalara karşı ilk müdahalelerde aranılan ekip olan İkizdere Arama Kurtarma Ekibi(İDAK) eski İkizdere Kaymakamı Adem Topaca tarafından ziyaret edildi.

     İkizdere ilçesinin coğrafi arazi  yapısının çok sarp olduğunu ağır kış şartları yaşadığını söyleyen eski İkizdere Kaymakamı Adem Topaca  İkizdere Belediye Başkanı Hasan Kösoğlu ile birlikte İDAK merkezini ve ekip görevlilerini ziyaret ederek çalışmaları hakkında bilgi aldılar.

Doğal afet ve kazalarda aranılan kurtarma ekibi İDAK İkizdere eski Kaymakamı tarafından ziyaret edildi.

Doğal afet ve kazalara karşı ilk kurtarıcı ekiplerden birisi olan İDAK ziyaretinde Kaymakam Adem Topaca ’benden daha önceki Kaymakamlarımızdan Halil İbrahim Kazar tarafından kurulan İDAK hayırlı hizmetlerde bulunuyor. Yaklaşık 3 yıldır hizmet yapan ekip, dağ bayır dere tepe yaz kış demeden mağdur herkesin yardımına koşmuştur. Yangınlarda kardan mahsur kalanlara, trafik kazalarında hep önde olmuştur. Bir kez ben buradayken kış günü Güneyce-Varda Yaylasındaki bir kurtarma çalışmasına bizzat şahidim. Kaymakam Kazar bu hizmetle önemli bir yer kazandı. Unutulmayacak isimlerden olmak çok güzel’ dedi.

Haber:İSMET KÖSOĞLU