KODLAMA ATÖLYESİ AÇILDI

Geleceğin Yazılımcıları Rize’de yetişiyor sloganı ile başlatılan ve Rize Valisi Erdoğan Bektaş’ın desteğiyle yürütülen ‘Kodlama Projesi’ kapsamında oluşturulan 10. atölye İkizdere’de açıldı. İkizdere Atatürk Ortaokulunda SANKO Enerjinin Maddi desteğiyle açılan Kodlama Atölyesi Vali Erdoğan Bektaş’ın katılımıyla açıldı.

    Atatürk Ortaokulunda Vali Erdoğan Bektaş’ın katılımıyla düzenlenen törende ilk konuşmayı yapan İkizdere Kaymakam V.Adem Topaca’bugün burada çocuklarımızın geleceğe yönelik teknolojiyi takip eden ve geliştiren bilgilerin atölyesini açıyoruz. Bizlere her konuda destek olan Valimize teşekkür ediyorum. Maddi yardımda bulunan özel kuruluşlara teşekkür ediyorum’dedi.

VALİ ERDOĞAN BEKTAŞ KODLAMA ATÖLYESİNİ HİZMETE AÇARKEN;”DIŞARDAN ALMAYALIM BİZ YAPALIM SLOGANIMIZ OLMALI”

    Geleceğin Yazılımcıları Rize’de yetişiyor sloganı ile başlatılan ve Rize Valisi Erdoğan Bektaş’ın himayesinde yürütülen ‘Kodlama Projesi’ kapsamında her geçen gün yeni bir kodlama atölyesinin açılışı gerçekleştiriliyor. Bu kapsamda oluşturulan kodlama ve robotik uygulama atölyelerinin 10ncu su İkizdere’de açıldı. İkizdere kodlama ve robotik uygulama atölyesinin açılışında Vali Bektaş yaptığı konuşmada; “Bizim gelişen bu dünya düzenine ayak uydurmamız ve kendi kodlama sistemimizi, kendi bilişim programlarımızı oluşturmamız ve kendi teknik elemanlarımızı yetiştirmemiz lazım. Eğer gelecekte iddialı bir ülke olmak istiyorsak; başkalarının ürettiği ürünleri kullanmak yerine bizim içimizden çıkan teknisyen ve mühendislerimizin ürettiği yerli ürünleri kullanmalıyız. Yani gelecekte Türkiye yazılan senaryolara uyan değil, senaryo yazan bir ülke olmalıdır. Bunun için de çocuklarımızı geleceğe en iyi şekilde hazırlamak zorundayız. Geleceğin yazılımcılarını keşfedebilmek adına kodlama projesi kapsamında tüm 5 ve 6 sınıfa geden öğrencilere bu eğitimin veriliyor. Projemiz il genelinde büyük başarılar kazanarak yürüyor. Öğrencilerimiz arasında seçim yapmadan, fırsat eşitliği yaratarak bütün kabiliyetleri keşfetmeye çalışıyoruz. Kıyıda, köşede kalmış bir kabiliyeti görmez ve onu gözden kaçırır isek belki de ülkemizin geleceğini gözden kaçırmış oluruz. Bu bilinçle bütün çocuklarımıza hitap eden bir altyapı oluşturduk ve Rize’nin tamamında bu projeyi uygulamaya geçirdik” dedi ve projeye katkı sağlayan herkese teşekkür etti.

İKİZDERE ATATÜRK ORTAOKULUNDA KODLAMA ATÖLYESİ AÇILDI.

     Uluslararası Enformatik ve Bilgi-İşlemsel Düşünme Etkinliğine katılıp dereceye giren Melisa Hamzaoğlu’na ve Atatürk Ortaokulu bünyesinde gerçekleştirilen “İcat Çıkarma” adlı teknolojik fikir yarışmasında dereceye giren Hatice Meriç, Barışhan Birinci ve Fırat Gündoğan’a hediyeleri,   kodlama ve robotik uygulama atölyesinin oluşturulmasında katkı sağlayan Sanko Enerji temsilcisine de plaket verildi.

    Açılışa Rize Valisi Erdoğan Bektaş’ın yanı sıra Derepazarı Kaymakamı Selçuk Köksal, Kalkandere Kaymakamı Sercan Yılmaz,  İkizdere Kaymakamı Adem Topaca, İkizdere Belediye Başkanı Hasan Kösoğlu, İl Milli Eğitim Müdürü Ahmet Hamdi Yılmaz, İkizdere İlçe Milli Eğitim Müdürü Adem Gündüz kodlama projesinde görev alan öğretmenler ve diğer yetkililer katıldı.

Haber:İsmet KÖSOĞLU

One Reply to “KODLAMA ATÖLYESİ AÇILDI”

Comments are closed.