MELİK NİHAT AZAKLIDAN AÇIKLAMA!

Çok değerli İkizdereli Hemşerilerim.

Gündeminizi bir hayli meşgul ettim biliyorum. İnşallah bu sonuncu olur.

Sayın Harun Tavukçuoğlu’nun şahsımla ilgili yazmış olduğu yazıya cevap verme zorunluluğum doğdu.

Sayın Harun Tavukçuoğlu;

Sizi yeteri kadar tanımıyorum. Ağabeyimin dostu ve arkadaşı olduğunu söylüyorsunuz. Bu yüzden size saygı duyuyorum. Ağabeyimle yapmış olduğunuz görüşmeyi bilemem. Esasen sakatlıkta burada.

İkizdere siyasetine yön verme hakkını ve yetkisini kimden ve nereden alıyorsunuz. Orada ilçe yönetimi yok mu? Teşkilat yok mu? Temayül yok mu? İkizdere esnafının fikrini aldınız mı? Gençlere sordunuz mu?

İkizdere’nin gerçek sorunlarıyla ne kadar ilgilisiniz. Belediye başkanı seçmenin haricinde İkizdere için neler yaptınız doğrusu merak ediyorum.

Gelelim adaylık mevzuuna.

Ben aday olmadım. Başta köyüm ve derneğim olmak üzere İkizdere’yi seven, İkizdere’nin geleceğini düşünen her kesimden insanın teveccühü ve teşvik etmesiyle aday oldum. hayatımın en verimli çağında kendim için değil İkizdere için İkizdere’ye bir şeyler kazandırmak için aday oldum. Propaganda süresince mevcut adayların hiçbirisini Hasan abi dahil kötülemedim, karalamadım. Bilakis zaman zaman sohbetlerimiz oldu, Bol bol şakalaştık. Hiç bir seçmenimi kandırmadım, ayartmadım, boş vaatlerde bulunmadım. Baskı kurmadım, kurdurmadım. Almış olduğum 318 oyun tamamı alın terimdir. Anamın ak sütü gibi helaldir.

Allah şahidimdir.

Kaybettiğimden değil İkizdere’ye hizmet edemedim ona üzüldüm. Tesellim o dur ki bizler farkında olmadan on yıllardır sönmüş olan İkizdere meşalesini yeniden yakmışız. Gençler o kadar kararlı o kadar azimli ki; kimse onları durduramaz, engelleyemez. Çalışmak zorundasınız. Üretmek zorundasınız. İkizdere’nin kaybettiklerinin karşılığını bir bir geri almalısınız, almak zorundasınız. Bize de her ne görev verirseniz yanınızdayız, yanınızda olacağız.

Hep birlikte ilke kararı alalım. Seçim bitti bu konuyu kapatalım. İkizdere için neler yapabiliriz onu konuşalım. Kırgın değilim küskün değilim. Ben hakkımı helal ettim sizlerde helal edin. Sağ olun var olun.