MHP İLÇE BAŞKANI KÖSOĞLU: İLÇE KÖYE DÖNÜYOR!

İkizdere adliyesinin kapatılmasına Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) ilçe başkanı İsmet KÖSOĞLU’dan tepki geldi

MHP ilçe başkanı İsmet KÖSOĞLU, “İkizdere adliyesi için alınan kapatılma kararının kaldırılmamasını kabul etmiyoruz.” dedi.

İkizdere’nin bu uygulama ile mağdur edildiğini savunan Kösoğlu, “Türkiye genelinde 148 ilçe adliyesinin kapatılması kararlaştırılırken, gelen tepkiler üzerine 45 adliye tekrar açılmıştır. Artvin iline bağlı Arhavi adliyesi de kapatılmış ve Hopa’ya bağlanmıştı. İki ilçe arasında 6 km mesafe var. Bu yakınlığa ve işlerin daha az olmasına rağmen Arhavi adliyesinin kapatılma kararı iptal edildi. Bizim Kalkandere ilçesine 30 km uzakta olmamıza rağmen bizim talebimiz geri çevrildi. Trabzon’da Çaykara, Araklı ve Tonya adliyeleri önce kapatıldı, tepkiler üzerine tekrar açıldı. Araklı ve Sürmene arasındaki mesafe de 6 km.dir.  Bağlanacağımız Kalkandere Adliyesi ile aramızdaki mesafenin bu ilçelerden fazla olmasına rağmen adliyemizin kapatılmasını adaletsiz buluyor ve kabul etmiyoruz.”dedi

ADLİYEDEN SONRA SEÇİM MÜDÜRLÜĞÜDE KAPATILDI.

Adliyeden sonra Seçim Müdürlüğü nünde kapatılacak olmasına tepki gösteren Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) ilçe başkanı İsmet KÖSOĞLU “AKP oldu olacak ilçeyi de bari kapatsın. Askerlik Şubesinin kapanması ile başlayan süreçte Adliyemiz kapanmış şimdide İlçe Seçim Müdürlüğümüzün kapanacağı bilgisini aldık. İlçeye yazık ediliyor.

Tepkisiz bir toplum olmayı kabul edemiyoruz. İktidar mensupları ilçede bu kamu kuruluşları kapatılırken istifa etmeyi düşünemez mi. İstifa müessesesi olumsuzluklara tepki için vardır. İstifa ederek AKP iktidarına tepkilerini niye göstermiyorlar. AKP’nin seçilmişleri Partilerinin korkusundan seslerini çıkarmıyor. Aslında İkizdere son seçimde AKP ye verdiği %92 oranındaki oyun cezasını çekiyor. İlçenin kapatılarak köye dönüşmesini bekliyoruz”  dedi.