MİNİK KALPLER OKUL-KULÜP PROJESİ

Geçen yıl 15 Aralık günü Şevket Yardımcı İlk Öğretim okulundan başlatılan ve 56 okuldan 110 minik öğrencinin lisanslı olarak katıldığı “minik Kalpler Okul-Kulüp Projesi” İkizdere’de yeniden başlatıldı.

   2017 yılı sonunda Rize- Şevket Yardımcı İlk Öğretim okulunda başlayan ve 56 okul arasından 110 minik öğrencinin lisanslı olarak katıldığı  “Minik Kalpler Okul-Kulüp Projesi”  İkizdere’den start verdi.

‘MİNİK KALPLER OKUL-KULÜP’PROJESİNE GEÇEN HAFTA VEFAT EDEN RİZE İL MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜ AHMET HAMDİ YILMAZ ADI VERİLDİ.

 Çaykur Rizespor’un geleceğini oluşturmak adına geçtiğimiz yıl start alan Minik Kalpler Okul-Kulüp Projesi; ÇAYKUR Rizespor, Milli Eğitim Müdürlüğü ve Gençlik Spor İl Müdürlüğü arasında imzalanan protokol sonrasında ilk olarak İkizdere Merkez Atatürk İlk ve Orta öğretim okulunda uygulandı. Projeye desteğiyle bilinen ve geçtiğimiz hafta aramızdan ayrılan İl Milli Eğitim Müdürü Ahmet Hamdi Yılmaz’ın ismi bu sezon uygulanan projeye verildi.  yeniden hayata geçirilen Proje ilk olarak İkizdere İlk ve Orta Öğretim kurumundan start aldı. ÇaykurRizespor Alt yapı yöneticileri Serkan Karavin ve Sadullah Köse’nin katılımlarıyla yüzlerce öğrenciye öncelikle forma dağıtılırken ardından okulda bulunan yetenekli öğrencilerin seçimi için turnuva maçları yapıldı. 

      Proje için Okulda bir konuşma yapan Altyapı Yöneticisi Serkan Karavin “Öncelikle bize bu projede çok büyük destekleri olan ve emeği fazlasıyla bize yansımış olan ama aramızdan ayrılan Milli Eğitim Müdürümüz Ahmet Hamdi Yılmaz tekrar rahmetle anıyoruz. Amacımız sporu geniş kitlelere yaymak, çocukları futbolla tanıştırmak, ÇAYKUR Rizespor sevgisini aşılamak ve kulübümüze yetenek havuzu oluşturmaktır. Geçtiğimiz yıl başlanılan bu proje oldukça başarılı ilerliyor. Geçen yıl tüm Rize genelinde 100’un üstünde öğrencimizi lisanslı olarak kulübümüze kazandırdık. Bu yıl bu sayıyı daha da artırmak istiyoruz. Sadece hedefimiz bu değil tabii ki. Her öğrencimizde her minikte bir formamız olması lazım. Onlara formamızı dağıtıyoruz. Onları şimdiden, ufaktan bu renklere alıştırmak gerek. İnşallah başarılı bir şekilde projemiz sürecek ve faydasını önümüzdeki yıllarda göreceğiz” diye konuştu. 

‘MİNİK KALPLER OKUL-KULÜP’PROJESİ İKİZDEREDE YENİDEN BAŞLADI.

    Programa İkizdere İlçe Milli Eğitim Müdürü Adem Gündüz, Halk Eğitim Merkezi Müdürü Emrullah Kolcu, Okul Müdürü Hacı Ali Öztürk, ÇAYKUR Rizespor altyapı yönetici ve hocaları ile öğretmenle katıldı.

Haber:  İSMET KÖSOĞLU