MİNİKLERİN YIL SONU EĞLENCESİ

İKİZDERE’DE OKUL ÖNCESİ EĞİTİM GÖREN 50 ÖĞRENCİNİN GÖSTERİLERİ BÜYÜKLERİ ARATMADI.

Tüm ülke genelinde 21-31 Mayıs tarihleri arasında yapılan Okul Öncesi Eğitimi Yıl Sonu Şenliği İkizdere ilçesinde de yapıldı.

Atatürk İlköğretim Okulu Anasınıflarının hazırlamış olduğu şenliğe 50 öğrenci hazırlandı.

Saygı duruşu İstiklal Marşı okunmasıyla başlayan şenlikte bir konuşma yapan Okul Müdürü Hacı Ali Öztürk Okul öncesi eğitimin önemine değinerek şunları söyledi’Bu şenlik ülke genelinde Mayuıs ayının son haftasında kutlanmaktadır. Bu sene 21-31 Mayıs günleri arasında kutlanacak. Ana sınıflarında eğitim gören bu öğrenciler sayesinde Okul-Veli işbirliği gelişmekte, okul öncesi eğitimin önemi ve faydaları konusunda halkımızın dikkati, ilgisi çekilmektedir. Okul öncesi eğitimin önemi gün geçtikçe daha iyi anlaşılmakta ve bu anlamda ülkemizde ve ilimizde büyük çalışmalar yapılmaktadır. Okul öncesi eğitimin yaygınlaştırılması, sevdirilmesi, öneminin anlatılması, tanıtılması anlamında bu tür şenlikleri her yıl yapmaktayız. Okul öncesi eğitimin çocuklar, aileler ve toplum açısından birçok faydası vardır.0-6 yaş arasını kapsayan erken çocukluk dönemi çocuğun en hızlı geliştiği dönemdir. Zekâ gelişiminin % 60’ı 0-6 yaş arasında tamamlanmaktadır. İlköğretim 1.sınıfına, okul öncesi eğitimden yararlanmış olarak gelen çocuğun bu eğitimi almadan gelen çocuktan çok daha erken başladığını ve dil gelişimlerinin olumlu yönde ilerlediğini, problem çözme, iletişim kurma ve gurup içinde olma becerilerinin çok daha iyi geliştiğini unutmayalım. Okul öncesi eğitimde çocuğunuzun anlama ve anlatma becerisi gelişiyor. Okul öncesi eğitim alan çocuk duygu ve düşüncesini daha rahat ifade ettiğine şahit oluyoruz.’dedi.

Atatürk İlköğretim Okulunun ana sınıflarında eğitim gören 50 öğrencinin hazırladığı yılsonu şenliği şiir okuma, yarışmalar, halk oyunları gösterisi ile sona erdi.

Şenliğe İkizdere Belediye Başkanı Hasan Kösoğlu, İlçe Milli Eğitlim Müdürü Özkan Sarıkaya, İlçe Müftüsü Celal Malkoç, İlçe Nüfus Müdürü Ali Düzenli ile vatandaşlar ve veliler katıldı.

Şenlikte düzenlenen yarışmalarda başarılı olan öğrencilere çeşitli hediyeler verildi.

Okul öncesi eğitim gören öğrencilerin yılsonu şenliği büyükleri aratmadı.

Yerel Cimil kıyafetiyle Azzenur Saruhan ilgi çekti.

Haber ve Fotoğraf:İsmet KÖSOĞLU