MOBİL OKUL PROJESİNDE BELGE DAĞITIMI

Başbakanlık Tanıtma Fonu desteğiyle yurütülen5 gün süreli Mobil Okul Projesi sona erdi. Kursa katılan bayanlara katılım belgesi verildi.

     İkizdere Kaymakam Abdülhamid Uyar ve Belediye Başkanı Hasan Kösoğlu’nun katıldığı belge katılım töreninde Kaymakam Uyar , “Kendine ve Kentine Duyarlı Kadın İçin Mobil Okul Projesi” kapsamında Yek Adım Derneği (YEKAD) pilot bölge olarak belirledikleri İlçemizdeki çalışmaları sona erdi.

MOBİL OKUL PROJESİ İKİZDERE’DE

İlçemizde 5 iş günü süreli eğitim umarım faydalı olmuştur. Başbakanlık Tanıtma Fonu desteğiyle, Kültür ve Turizm Bakanlığının denetiminde yürütülen “Kendine ve Kentine Duyarlı Kadın İçin Mobil Okul Projesi” ile birçok konuda eğitimler vererek kadınların bilinçlenmesi, nitelikli hale gelmesi, çocukların imarında daha bilgili, daha kültürlü, daha fazla farkındalık düzeyi yüksek olan kadınların oluşturulması amaçlanıyor. İkizdere’de güzel katılım oldu. Kursiyerlerimiz umarım burada öğrendiklerini sosyal hayatlarında ve ailede tatbik ederler’ dedi.

CUMHURBAŞKANLIĞI DESTEĞİYLE KÜLTÜR TURİZM BAKANLIĞI TARAFINDAN YÜRÜTÜLEN PROJEDE SOSYAL İMKÂNLARDAN YOKSUN KADINLARIN AYAĞINA GİDİLİYOR.

    2011 yılında kurulan Yenimahalle Eğitim ve Dayanışma Derneği(YEKAD)bugüne kadar yurdun birçok yerinde sosyal imkanlardan yoksun 18 yaş üstü kadınlara eğitim konusunda faaliyette bulunmuş. 5 gün süreli eğitim sonunda kursiyerlerin katılım belgeleri Kaymakam Abdülhamid Uyar ve Belediye Başkanı Hasan Kösoğlu tarafından verildi.

Haber:İsmet KÖSOĞLU