MUHTAR ATATÜRK BÜSTÜNÜ İSTİYOR

.Yapımı yaklaşık 3 yıl önce tamamlanmasına rağmen İkizdere Kaymakamlık ve Belediyesinin ortak kullandığı hizmet binasında Atatürk Büstünün olmadığını dile getiren Muhtar Halit Biber ’Kaymakamlık Binası Atatürksüz olmaz, biz böyle gördük. Buraya bugüne kadar konulmayan büst yerine konulmalıdır ‘dedi.

İKİZDERE KAYMAKAMLIĞI BAHÇESİNDE ATATÜRK BÜSTÜ YOK!

    İkizdere Kaymakamlık binası önünde Atatürk Büstünün olmamasına tepki gösteren Çağrankaya Mahallesi Muhtarı Halit Biber; “bu büyük Türkiye Cumhuriyetinin kurucusu Gazi Mustafa Kemal’dir. Bugüne kadar her özel günlerde saygımızı sevgimizi göstermişiz.

Çağrankaya Mahallesi Muhtarı Halit Biber ’Kaymakamlık Binası Atatürksüz olmaz, biz böyle gördük. Buraya bugüne kadar konulmayan büst yerine konulmalıdır ‘dedi.

Bir semboldür. İlçede 3 yıl kadar önce yeni Kaymakamlık binası yapıldı Resmi kutlamalar için binanın önüne Atatürk Büstü bugüne kadar konulmadı. Büst olmadığı için Lisenin önüne gidip tören yapılıyor ve uzak olduğu için vatandaş hiç gelmiyor. Okul önün ilçe merkezine uzak. Bilinçli olduğunu düşünmek istemiyorum ama Kaymakamlık Binasının önüne Atatürk Büstünün niye bugüne kadar konulmadığını da anlamış değilim. Buraya büst konulsun. Atatürk unutulacak bir şahsiyet değildir. Bu isteğimi ilçede Muhtarlarla toplantı yapan Valimize de söyledim.İnşallah kısa sürede yapılır” dedi.

Haber:İsmet KÖSOĞLU