NECATİ EKŞİ KADIKÖY’DE BELEDİYE BAŞKAN ADAY ADAYI

İstanbul’un en büyük ilçelerinden biri olan Kadıköy Belediye Başkanlığı için İkizdereli hemşerimiz Necati Ekşi CHP’den aday adayı oldu.

      Uzun yıllar CHP Kadıköy İlçe Teşkilatı’nda yöneticilik yapan Necati Ekşi 31 Mart 2019 tarihinde yapılacak olan yerel seçimlerde Kadıköy Belediye Başkanlığı için aday adayı olduğunu düzenlediği basın toplantısında açıkladı.

İKİZDERELİ HEMŞEHRİMİZ NECATİ EKŞİ İSTANBUL-KADIKÖY BELEDİYE BAŞKANLIĞINA CHP’DEN ADAY ADAYI OLDU.

                                 NECATİ EKŞİ KİMDİR

      11 Eylül 1955 tarihinde Köy Enstitüsü mezunu bir babanın(Sefer hocanın) çocuğu olarak Rize’nin İkizdere ilçesinde doğdu. İlk ve orta öğrenimini İkizdere’de, liseyi Ankara Maliye Okulu’nda, üniversiteyi ise Ankara Maliye Yüksekokulu ve İzmir Dokuz Eylül Üniversitesi İktisadi İdari Bilimler Fakültesi Maliye Bölümü’nde tamamladı. Maliye Bakanlığı taşra birimlerinde 11 yıl devlet memurluğu yaptıktan sonra, 12 Eylül 1980’de 1402 nolu kanun ile görevine son verildi. Necati Ekşi, 41 yıldır yaşamakta olduğu Kadıköy’de 1984 yılından bu yana mali müşavirlik yapıyor. 1986 yılında SHP Kadıköy İlçe Örgütü’ne üye olan Ekşi, 1993 yılında SHP Kadıköy İlçe Yönetim Kurulu Üyeliği (sayman), 1994 yılında SHP Kadıköy ve İstanbul Büyükşehir Belediye Meclis Üyeliği, 1994-1999 yılları arasında Kadıköy Belediyesi Encümen Başkan Vekilliği görevlerinde bulundu.

      Cumhuriyet Halk Partisi’nde üç dönem kurultay delegeliği de yapan Necati Ekşi, 2011-2015 döneminde Kadıköy İlçe Başkanlığı ve CHP İstanbul İl Yönetim Kurulu Üyeliği yaptı.

Haber:İsmet KÖSOĞLU