ÖĞRENCİLERDEN ÇİLEK DİKİM ŞENLİĞİ

İkizdere Atatürk İlkokulu öğrencileri Kaymakam Adem Topaca tarafından temin edilen Çilek Fidelerini ’Yeşeren Düşler Bahçe Projesi’ kapsamında okul bahçesine dikti.

    İlçede 2015 yılında İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü desteği ile İlçe Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürü Duygu METE öncülüğünde kurulan ”YEŞEREN DÜŞLER BAHÇE PROJESİ” uygulama bahçesinde öğrenciler tarafından Çilek dikimi gerçekleştirildi.2018 yılı üretim sezonu için Kaymakam Adem TOPACA’nın katkılarıyla temin edilen 100 çilek fidesi toprakla buluştu. Çilek Fidesi dikiminde bir konuşma yapan Kaymakam Adem Topaca’ burada bugün çocuklarımıza tarım bilincini aşılamak, bitkisel ürünlerin topraktan sofraya yolculuğunu öğretmek ve doğal sürecin bir parçası olmalarını sağlamak amacı ile yapılan projede çilek diktik. Çilek Fidelerini gönderen Antalya ASOS Tarım ve Tohum Merkezi Ziraat Mühendisi İlhami Er’e miniklerimize bu desteği için çok teşekkür ederim’dedi.

ÇİLEKLER ‘YEŞEREN DÜŞLER BAHÇE PROJESİ’NDE DİKİLDİ.

     Öğrencilerin Çilek fidesi dikim şenliğine Kaymakam Adem Topaca ile birlikte İlçe Milli Eğitim Müdürü Adem GÜNDÜZ, Atatürk İlkokulu Müdürü Hacı Ali ÖZTÜRK, Müdür Yardımcısı Uğur SÜRER, 4-A ve 4-B sınıfı öğrencileri ve öğretmenleri katıldı. 

Haber:İSMET KÖSOĞLU