OKUMA YAZMA BİLMEYEN KALMAYACAK

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip ERDOĞAN ve eşi Emine ERDOĞAN’ın başlatmış olduğu okuma-yazma seferberliği Milli Eğitim Bakanlığının taşra teşkilatlarına gönderdiği genelge ile resmen başlatıldı.

     Türkiye genelinde halen (%4.9)oranında bir nüfusun okuma yazma bilmediğini söyleyen İkizdere Kaymakamı Âdem Topaca’biz ilçemizde okuma yazma bilmeyenleri sıfırlamak istiyoruz. Cumhurbaşkanının ilinde ve ilçesinde bu projede çok başarılı olmak zorundayız. Mart ayında başlayacak kurslarımıza katılım olmasını istiyorum. İlk etapta Muhtarlarla yaptığımız bu toplantıda herkes köy veya mahallesinde kaç okuma yazma bilmeyen kişi varsa tespit ederek Halk Eğitim İlçe Müdürlüğümüze listeyi getirmesi lazım. Öğrenci sayısına ve tespit edilecek öğretmene göre haftada 12 saat süreli olabilecek kursun toplam süresi 120 saat olacaktır’ dedi.

Muhtarlarla toplantı yapan İkizdere Kaymakamı Adem TOPACA;”Okuma yazma bilmeyen kalmayacak. Bu projede başarılı olmak zorundayız.” dedi.

    İlçede okuma-yazma bilmeyen vatandaşların tespit edilmesi amacıyla İkizdere Kaymakam Âdem TOPACA başkanlığında köy ve mahalle muhtarlarının katıldığı toplantıda İlçe Milli Eğitim Müdürü Âdem Gündüz, Halk Eğitim Merkezi Müdürü Emrullah Kolcu’da katıldı.

Haber:İsmet KÖSOĞLU