OVİT DAĞINDA ÇOCUKLARIN KAR ŞENLİĞİ

Doğu Karadeniz Bölgesinin en önemli geçitlerinden olan 2640 metre rakımlı Ovit Dağında bugün 11 ilçenin öğrencisinin katıldı kar şenliği yapıldı.

Rize Valiliğininin sürdürdüğü RENK projesine destek olmak amacıyla Ekşioğlu Vakfının katkısıyla Ovit dağının 2640 metrelik zirvesinde 2 metre kar üzerinde kar şenliği yapıldı. Rizede 11 ilçeden 350 öğrencinin katıldığı programda öğrenciler kar toplayarak çeşitli figürler yaptı.

OVİT TÜNELİ TAMAMLANDI

 

2012 yılında Başbakanın temelini attığı Dünyanın en uzun3.çift tüplü tüneli olan 14.700 metrelik tünelin maketini kardan yapan İkizdere’den katılan öğrencilerin maketi çok ilgi gördü. Ovit Tünelinden sonra Çanakkale Şehitliği ile kar üzerinde balık avlayan balıkçı kayıkları ilgi çekti.

RİZE İKİZDERE’DE 350 ÖĞRENCİNİN KATILDIĞI KAR ŞENLİĞİ YAPILDI.

4.kez yapılan Ovit Kar şenliğine öğrenciler ilk kez katıldı. Şenliğe Rize Valisi Ersin Yazıcı, Rize Milletvekili Hasan Karal,İkizdere Kaymakamı Abdil Koç,MHP Milletvekili adayı O.Cem Kazmaz,AKP milletvekili adayları Hikmet Ayar,Osman Bak,Sayıştay Üyesi Ali Hikmet Tuncer,Ekşioğu Vakfı Başkanı Ali Ekşi ve vatandaşlar katıldı.

Haber: İsmet KÖSOĞLU

Rize Valiliği'nin desteği ile Ekşioğlu Vakfı tarafından düzenlenen Ovit Kar Şenliğinin dördüncüsü 2600 metre rakımlı Ovit Dağı'nda yapıldı.http://www.ikizdere.net/ovit-daginda-cocuklarin-kar-senligi/

Posted by ikizdere.net on 2 Ocak 2010 Cumartesi