OVİT DAĞINDA TRAFİK KAZASI

Rize-Erzurum karayolunun Ovit dağı çıkışında meydana gelen trafik kazasında araç sürücüsü Ahmet Bakar hayatını kaybetti.

Rize-Erzurum karayolunun Ovit Tüneli İkizdere girişinde meydana gelen kazada direksiyon hâkimiyetini kaybettiği belirtilen Ahmet Bakar (56) yönetimindeki 25 ED 587 plakalı kamyonet Karayolu kenarındaki aydınlatma direğine çarparak takla attı. Sivrikaya köyü Ovit Tüneli mevkiinde meydana gelen kazayı haber alan AFAD ve İkizdere Arama Kurtarma (İDAK) ekipleri tarafından araç içinde sıkışan sürücüsü zorlukla çıkarıldı. Araç sürücüsü Ahmet Bakar’ın olay yerinde hayatını belirtildi. Araç Erzurum yönünden gelip Tünelden geçtikten sonra Rize’ye gidiyordu.

Kaza sonrası olay yerine İDAK ekibiyle birlikte giden İkizdere Belediye Başkanı Hakan Karagöz ’Ovit Tüneli girişinde üzücü bir olay meydana geldi. Kazayı haber aldığımızdan sonra çok kısa sürede olay yerine Kurtarma ekiplerimizle ulaştık. Kaza çok üzücü ama kaza sonrası müdahale çok önemli, hayat kurtarır. Bu anlamda İkizdere Arama Kurtarma(İDAK) ekibini her olaya en hızlı şekilde müdahale etmelerinden dolayı kutluyorum. Tamamen gönüllülük esas icra ettikleri bu görevi toplum adına örnek görüyorum’dedi.

Haber:İsmet KÖSOĞLU