OVİT KIŞ SPORLARINA HAZIRLANIYOR

 

İkizdere Belediye Başkanı Hasan Kösoğlu Ovit Dağının kış sporları merkezi olma konusunda sıkıntıları aşılıyor, Bakanlık çalışmalarına devam ediyor’ dedi.

    2640 metre rakımdaki Ovit Dağı zirvesinde kış sporları yapmak konusunda çalışmaların Turizm Bakanlığınca devam ettiğini söyleyen İkizdere Belediye Başkanı Hasan Kösoğlu; “burada güzel bir proje hazırlanıyor. 2008 yılında Turizm Bakanlığı tarafından Ovit Dağı kış sporları merkezi ilan edilmişti. 

İKİZDERE BELEDİYE BAŞKANI HASAN KÖSOĞLU’2008 DE KIŞ SPORLARI MERKEZİ İLAN EDİLEN OVİT DAĞINDA TURİZM BAKANLIĞININ PROJE ÇALIŞMASI DEVAM EDİYOR’

Bugün Mayıs ayının ortasında dahi kayak yapacak, tırmanış yapılacak kadar kar bulunan Ovit Dağında bu hazırlanan proje önemli bir gelişme olacaktır.2640 metre rakımdaki dağda Haziran ayının başına kadar kar bulunur. Bu beyaz madenin turizm amaçlı değerlendirilmesini istiyoruz. Türkiye’nin en uzun tüneli bu dağın altından geçiyor. Ovit Tünelininde ulaşım bakımından bu zirvede yapılacak Kış Sporları merkezine olumlu katkısı olacaktır” dedi.

Haber:İsmet KÖSOĞLU