RİZE-ERZURUM SEVGİ YOLU UNUTULDU MU?

Sevgi yolu olarak isimlendirilen Rize-Erzurum-Mardin karayolunun Ovit Tüneline ulaşan kısmında çalışma başlamaması tepkilere sebep oluyor.

    Sevgi yolu kapsamında 2640 metre rakımlı Ovit Dağına 14700 metre uzunluğunda çift tüplü tünel delindiğini söyleyen İl Genel Meclis Üyesi hasan Kansızoğlu’bu dağda ulaşımın 12 ay devam etmesi için dünyanın3.en uzun tüneli delindi. Cumhurbaşkanı Erdoğan bu yola özel ilgi gösteriyor. Bu önem boşa çıkmamalı.İyidereden Tünele çıkan güzergahta çalışmalar İkizdere’ye kadar kısmen tamamlandı fakat İkizdere’den Ovit Tüneli girişine kadar olan 24 km’lik yolda kazma vurulmamış. Bu ayıptır. Cumhurbaşkanı ve Meclis Başkanının memleketinde yol çalışmasında hareket yoksa burada başka şeyler aramak isterim. Rize-Erzurum-Mardin sevgi yolu Ovit Tüneliyle delindi ama tünele çıkan yolda çalışma olmaması bizleri endişeye sevk ediyor.

-İKİZDERE-OVİT TÜNELİ GÜZERGAHINDA ÇALIŞMA BAŞLAMADIĞINI SÖYLEYEN RİZE İL GENEL MECLİS ESKİ ÜYESİ HASAN KANSIZOĞLU’BU YOL UNUTULACAK YOL DEĞİLDİR’

                                  İyidere lojistik nerede

    Son yıllarda yetkililer tarafından sık sık dile getirilen İyidere Lojistik Merkez konusunda bir gelişme görmediklerini söyleyen Kansızoğlu’burada iş sahası ve yatırım olarak sevinçle karşıladığımız çalışmalar olacağı müjdesi verilmişti. Oysa bugüne kadar kağıt üzerinden sahaya inen bir çalışma yok.

    Lojistik merkezde çalışmalar ne zaman başlayacak. Kaç yıl kaç seçim geçti. İyidere Lojistik yapılmayacaksa bize ümit verilmesin. Seçimden seçime hatırlanmak istemiyoruz’ dedi.

Haber:İsmet KÖSOĞLU