RİZE VALİLİĞİNE KEMAL CEBER ATANDI

Cumhurbaşkanının onayladığı Valiler Kararnamesi ile Rize Valisi Erdoğan Bektaş Zonguldak Valisi olurken Karabük Valisi Kemal Ceber Rize Valiliğine atandı.

      Yeni Rize Valisi Kemal Ceber 1972 Yılında Tokat – Artova ilçesinde doğdu. İlk, orta ve lise eğitimini Tokat’ta tamamladı, 1993 yılında  Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi’nden mezun oldu.1994 yılında kaymakam adayı olarak başladığı mülki idare amirliğinde; sırasıyla Burdur-Karamanlı, Tunceli-Hozat, Burdur-Gölhisar Kaymakamlığı görevlerinde bulundu.

RİZE VALİLİĞİNE KARABÜK VALİSİ KEMAL CEBER ATANDI

     İçişleri Bakanlığı bünyesinde, bir yıl süreyle Hukuk Müşaviri olarak çalıştı, 2007 yılında Mülkiye Başmüfettişliğine atandı. Yedi yıl süren Başmüfettişlik görevinin ardından 2014 yılında Emniyet Genel Müdürlüğü emrine görevlendirildi ve Vali olarak atandığı 21 Haziran 2017 tarihine kadar bizzat Emniyet Genel Müdürü ile birlikte çalıştı. Yeni Vali evli ve iki çocuk babası. İyi derecede İngilizce biliyor.

İKİZDERE ESKİ KAYMAKAMLARINDAN İDRİS AKBIYIK HAKKÂRİ, KADİR ÇAKIR ÇANKAYA KAYMAKAMLIĞINDAN YOZGAT VALİLİĞİNE ATANARAK TERFİ EDERKEN ATANANLAR ARASINDA RİZELİ VALİ OLMAMASI DİKKAT ÇEKTİ.                                   

İKİZDERE ESKİ KAYMAKAMI İDRİS AKBIYIK HAKKÂRİ, VALİLİĞİNE ATANDI.

 İkizdere İlçesinde 1997-1999 yılları arasında Kaymakamlık görevinde bulunan İdris Akbıyık’ın en son görev yaptığı İstanbul-Şişli Kaymakamlığından Hakkâri Valiliğine atanması sevinçle karşılandı.

İdris Akbıyık Kaymakamın Vali olmasından memnunluk duyan İkizdereli vatandaşlar ’Kaymakamımız devletini halkıyla bir bütün olarak düşünen, kimsesizlerin her zaman yardımına koşan, gece gündüz hizmette olan güzel bir insandır. Güzel insan olması iyi bir devlet adamı olmasına da sebep oldu. Her görev yaptığı yerde güzel çalışmalarını takip ettik. Vali olarak Hakkâri’de başarılı olacağına inanıyoruz. Hakkâri çok şanslı. İkizdereli hemşerileri onu unutmadı’ dediler.

      RİZE ESKİ VALİ YARDIMCISI FUAT GÜREL KARABÜK VALİSİ

    Rize’de dönemin Valisi Enver Salihoğlu’nun Yardımcılığını yapan Fuat Gürel’de Ankara-Etimesgut Kaymakamlığından Karabük Valiliğine atandı.

                      KADİR ÇAKIR YOZGAT VALİSİ

    İkizdere ve İyidere ilçesinde 1996 yılında Kaymakam Vekilliği görevinde bulunan Kırşehirli Kadir Çakır Ankara-Çankaya Kaymakamlığından Yozgat Valiliğine atanarak terfi etti.

                      VALİ ERDAL ATA BAŞMÜFETTİŞ OLDU

    Rize’de uzun süre görev yapan Valilerden birisi olarak önemli yatırımlara imza atan Vali Erdal Ata Hatay Valiliğinden Başmüfettişliğe atandı.

    Hatay Valiliğine 2016 yılında atanan Vali Erdal Ata’nın Valilikten alınması ilk Valilik yaptığı Rize’de üzüntüyle karşılandı.

Haber:İsmet KÖSOĞLU