RİZELİ NİYE ASABİ

Rizelilerin sinirli olduğu söylenir.

Ne kadar doğru araştırılır ama haklılık payı da yok değil.

Siyasetin her gün konuşulduğu Rize’de, Rizeli siyasilerden yeteri kadar ilgi alaka görüyor mu?

Son devirde iktidarda olan tek parti var.

Söylemek yerindeyse iktidarın astığı astık kestiği kestik.

Tek başına güçlü iktidar, güçlülüğün verdiği cesaretle kimseyi takmıyor bu teşhis doğrumu yanlış mı?

Haksızlıklar karşısındaki Rizeli bundan dolayı asabi.

Rize’de sokaklar düzensiz gelişigüzel araç trafiğinden bıktı.

Rizeli burada asabi olmakta haklı bence.

Vatandaş olarak Atatürk ve Cumhuriyet Caddelerinde rahatlıkla gezebiliyor musunuz? Yaya kaldırımında oynayan parke taşlarına bastığınızda fışkıran çamurlu su işte bu asabiyetin baş sorumlusu olabilir mi?

Atatürk Stadyumu yerine yapılan AVM’ye kıyak olsun diye Müftü Mahallesinde evleri tuz parasına istimlak edilen vatandaşların isyanını duymayanlar hiç de iyi izlenim bırakmadı. Vatandaşın evini AVM ye yol için yıkıyorsun ama vereceğin istimlak parası ile kümes alamayacak. Rizelilerin asabi olmasının bir sebebi de bu vurdumduymazlık olabilir.

Haziran seçimi öncesinde Deniz Dolgusu yapılarak Hastane sözü verilmişti. Bugüne kadar Hastane yapılma çalışması hiç gördünüz mü? Ben görmedim Rizeliler belki de bundan dolayı asabi oluyor.

İyidere Lojistik yapılıyor sözü verilmiş ama hala kazma kürek bir çalışma görmedik. Yıllardır seçime malzeme yapılması asabilik için geçerli sebep olabilir mi?

Haziran ayında Ovit Tüneli Cumhurbaşkanı tarafından hizmete açıldı 6 aydır yolu yok. Yolu olmayan yerden kimse gitmez. İkizdere tünel arasının projesi yeni hazırlandı, ihalesi ne zaman olur bilinmez asabiyet bundan da olabilir.

İkizdere Organik Çay Fabrikası tasarruf tedbirleri bahanesiyle yatırım programından çıkarılırken, hiç gereği yok iken Güneysu-Gürgen-Başköy yolunun Karayolları ağına alınarak 54 Trilyon TL. ye ihale edilmesini anlayamıyorum, asabiyetim bundan olsa gerek.

Bütün olumsuzluklar karşısında asabi olmayacak Rizeli varsa bunlar Çakma hemşerilerimizdir.