RİZELİ ÖĞRENCİLER İSVEÇ’TE

Rize’den geçen hafta ERASMUS Programı kapsamında Türk Mutfağını tanıtmak amacıyla İsveç’e giden İkizdere Fazliye Hüseyin Turanlı Lisesi öğrencilerinin İsveç sokaklarında Rizespor atkısıyla gezmesi ilgi çekiyor.

ERASMUS projesi kapsamında geçen hafta 15 günlüğüne İsveç’e giden Rize –İkizdereli öğrenciler İsveç sokaklarında Rizespor atkısı ile dolaşması ilgi çekiyor. İsveç’te yaşayan Türklerinde yoğun sıcak ilgisini gördüklerini söyleyen programa katılan Okul Müdürü Murat Boza’İsveçte yabancılık çekmiyoruz.

RİZELİ ÖĞRENCİLERDEN İSVEÇ’TE RİZESPOR ATKISI

Öğrencilerimiz Türk Mutfağını en iyi şekilde tanıtmak için çalışıyor. Boş zamanlarında ellerinde Türk bayrağı ve Rizespor atkılarıyla dolaşmaları burada yaşayan Türklerin ilgisini çekiyor. İsveç Rize’ye göre çok daha soğuk bir ülke. Okulumuz Fazliye Hüseyin Turanlı çok Programlı Anadolu Lisesi olarak hazırladığımız “Geleneksel Türk Mutfağının İzinde: Yayla Turizmi Gelenekselleşiyor” projesi kapsamında İsveç Stockholm’deki oryantasyonun ardından staj çalışmalarına başlayacağız. Türk mutfağı için iyi bir tanıtım olacaktır. Bizde bu arada İsveç mutfağını tanıyacağız’ dedi.

Haber:İsmet KÖSOĞLU