SEÇİM ISITMIYOR

Önümüzdeki 31 Mart 2019 yerel seçimi hakkında geçen hafta yazdığım yazımın başlığı ’Siyasetçiye inanıyor muyuz’du.

  Geçtiğimiz yıllarda yaşanan seçim atmosferi bugün Rize’de hiç yok diyorsam doğrudur.

   Seçim ısıtmıyor derken heyecan yok demek istedim.

    Reisin memleketinde ilçelerde var ama Merkezde niye fazla aday yok. Müracaat eden 2 aday adayı ile temayül olur mu? Adayların birisi Rize’ye bile gelmeye tenezzül etmeden Ankara’dan aday olmuş duyuyorum.

    Seçim ısıtmıyor diyorum ya aday azlığından anlıyorsunuz değil mi.

    Bırakın muhalefeti İktidar partisinin gerek yerel seçimlerde gerek Milletvekili seçiminde aday bolluğu yaşadığını hep beraber görmüşüz.

   O seçimlerde aday olmak isteyenlerin çoğunluğu reklam mevki gelecek makam peşindeydi ama gene de bir ilgi vardı yani aday sayısı fazlaydı.

    Şimdi ne oldu da aday olmaya kimse cesaret edemedi. Veya başka oyunlar mı var işin içinde bizim bilmediğimiz.

   İsimlere takılacak değilim.

   İktidar tarafında kim aday olursa kimse inkâr edemez iki adım öndedir o aday.

   Partinin kurmayları tarafından İsmail Kahraman Salonunda yapılan temayül yoklamasına partililerden duyduğum ne inanan var ne güvenen. Burada partililer kimi yazarsa yazsın Ankara bildiğini okur diyen yine aynı partinin üyeleri.

   İktidar partisi için bazı ilçelerde iki, üç dört aday olurken Çamlıhemşin İlçesinde kimse aday adayı olmamış. Bu manidar bir durum bence.

    İktidar tarafında olduğu gibi Muhalefet Partilerinin de bugüne kadar adayları bazı ilçeler hariç ortaya çıkmadı.

   Seçimin ısıtmadığını ben halkın siyasetten, siyasetçiden soğumasına bağlıyorum beyler. Rize’de yaşayanlar T.C. vatandaşı ve vatandaşlık görevini vergisini Oy ’unu vererek gösterirken iş, aş hep yandaşlara beyler siyasetten uzaklaşma bundan.

  Kim ne derse desin 16 yılı aşkın AKP iktidarı tabana inemedi. Tabandaki insanımız birçok konuda çözüm bekliyor. Çözüm bekleyen en büyük konu İŞSİZLİK. İşsizlik Reisin memleketi başta olmak üzere tüm yurtta çok büyük ölçüde hissediliyor ki siyasetçiye güven ve ilgi yok maalesef.

    Genel seçim zamanında Erdoğan endeksli sürdürülen propagandalar İŞSİZLİĞİ önlemiyor maalesef.

    Kamu kapılarında size iş veriyorum diye asgari ücretle çoğunluğu yandaşlara bağışlanan işler maalesef halkı hazırcılığa ve tembelliğe itiyor.  

    Ayrıştırılan vatandaş tepkisini bu seçimde göstermeye hazır. Çünkü bana İş’te aş ’da bizim partiden değildir diye referans olmayanlara sandıkta tepkimi göstereceğim diyen çok duyarlı seçmenle hemen her gün muhatap oluyoruz.