SEÇMEK ÖNEMLİ

31 Mart 2019 da yerel yönetimlerde seçimimiz var.

   Bu seçimde Türkiye’yi değil bizi yönetecek kimseye OY vereceğiz.

   Seçilecek kişinin neyine bakmalı. Karpuz değil koklayamayacağımıza göre önce bilgisine, çalışkanlığına, şahsiyetine, kişiliğine önem verilmeli.

    Tahsil durumu da göz önünde bulundurulur. Tahsil derken ODTÜ-İTÜ varken Tunceli Üniversite mezunu tercih edilmemeli.

    Seçilecek kişi için parti gözetilmemeli. Benim partimdir diyerek değil beni yönetecek adayımdır diye OY verilmeli.

     İktidar partisinin adayı olmak elbette avantajdır ama seçilmek için yeterli değil.

   İktidar partisinin adayı kim olursa olsun kazanır zihniyeti değişiyor.

   Millet hizmet bekliyor.

    Boğaza 3.köprü yaptık, metrolar açtık Ovit’i deldik propagandaları Rize için emsal olmamalı ve olamaz. Bu hizmetleri yapanlardan Allah razı olsun ama Hükümet yaptı Yerel Yönetimler değil.

   Lakin ortada bir gerçek var 16 yıldır Genel ve Yerel yönetimlerde bizi yöneten AKP iktidarı. Genelin sıkıntısı İŞSİZLİĞE çare olmamak.

   Genele karışmıyoruz onun treni 24 Haziran’daydı geldi geçti.

   31 Mart 2019 da 4-5 yıllığına bize tepeden bakmayacak, çöpümüzü alacak, temiz ve ucuz içme suyu akıtacak, en önemlisi Rize’de TRAFİK konusunu çözecek Belediye Başkanlarına çok acil ihtiyaç var.

   Yukarda dedim partili olması önemli değil. Hangi partiden olacağını umursamıyorum ama seçilecek olandan istenilen şehirde yaşayan insan rahat nefes alsın.

   Uygulama başlayandan bu yana defalarca yazdım.

   Rize merkezde trafiğin rahatlaması isteniyorsa Atatürk ve Cumhuriyet Caddelerinde PARKOMAT uygulaması kaldırılsın ve burada PARK yasağı uygulansın.

    Bu caddelerde çözüm arayanlara önerimdir. Bir süre kaldırın PARKOMAT’ı çare olmazsa yine uygulayın. Parkomat sayesinde param var istediğim kadar kalırım diye bir şeritte park eden birçok kimse var. Para ile park etmek hak olmaktan çıkmalı. Otoparka dönüşen bu caddelerde ikinci sırada bazen park ettiği için araç akışı duruyor, bu duruma sebep olanların aleyhine hiçte hoş olmayan küfürleşme ön plana çıkıyor.

    Adaylıklar açıklanıyor. Başlıkta da dediğim gibi partisine bakmadan bizi yönetecek kimseleri SEÇMEK ÖNEMLİ.