TİRON VADİSİ MİLLET PARKI OLSUN

İkizdere ilçesinin Ilıca Köyü Muhtarı en doğal güzel vadilerinden birisi olan Cimil Vadisinde bulunan Tron alanının Millet Parkı olmasını istiyor.

     Cumhurbaşkanının yeşil alanlara çok önem verdiğini söyleyen Muhtar Ali Balcı ’burada 80 dönüm orman içi arazimiz var. Köy merasıdır. Betonlaşma inşaat olmayan dere için çam ağaçlarıyla çevrili güzel arazimizin Millet Parkı yapılmasını istiyoruz. Burada yapılacak park piknik amaçlı, dinlenme amaçlı ve kır düğünleri yapmak amaçlı rahatlıkla kullanılabilir.

ILICAKÖY MUHTARI ALİ BALCI”TİRONDA 80 DÖNÜM ARAZİYİ CUMHURBAŞKANININ TALİMATI OLAN MİLLET PARKINA DÖNMESİ İÇİN HİBE EDİYORUZ”

Doğal güzelliklerin yanı sıra yeterli imkânlarımız yok. Cumhurbaşkanının talimat verdiği Millet Parkı bu vadiye çok yakışır. Tron Vadisinde turizm amaçlı güzel çalışmalar olabilir. Spor takımları için kamp alanı yapılması halinde oksijen deposudur. Bu alan daha önce Orman İşletmesi tarafından tomruk depo alanı olarak kullanılıyordu. Orman idaresinin araziyi boşaltmasıyla boş kalmıştır. Ilıca köyümüz sınırları içindeki 80 dönüm yemyeşil bozulmamış alanın değerlendirilmesini istiyoruz’dedi.

Haber:İsmet KÖSOĞLU