TUNCELİ’DE VALİ YOK MU?

Tunceli’nde yaşanan olayı gördünüz. Gazete ve Televizyonlarda olumsuz haber takip etmekten bıktım.

Tunceli Milletvekili Kamer Genç fotoğraflarını servis ettiği bölücülerin paçavra saltanatına dur diyecek bir yetkili Tunceli’nde yokmu.

Bu şehirde en büyük idari amir Vali olduğuna göre bu saçma sapan paçavralara niye müsamaha gösteriliyor.

Sahi Tunceli’nde Vali yok mu varsa ne iş yapar.

Bir zaman kışın Buzdolabı dağıtan Valiler, elektik olmayan köye çamaşır makinesi dağıtan Valileri basından takip etmiştik. Fakat bu kez durum dolap makine işi değil.

Tunceli-Erzincan arasındaki Pülümür dağlarına PKK paçavrası dikilmiş. El koyan yok indiren yok.

Sn. Başbakan Güneyde PYD paçavrası asılmıştı çok kızdı ve paçavrayı indirmişti pek ya Tunceli’ndeki.

Suriye’de yasaklanan paçavra niye Tunceli’nde serbest oluyor.

Sn. Vali kimdir tanımam bilmem. Bu memlekette görevimiz icabı görev yapan yapmayan, yapmaya çalışır gözüken çok Valiler gördüm.

Ama bildiğim bir şey varsa Tunceli’nde T.C.Devletini temsil eden Devletin Valisi vardır.

Tunceli’nde Devleti temsil eden Vali o paçavraları indirmeliydi.

Milletvekili Kamer Genç konuyu Meclise götürmeden önce basına götürdü.

Sn. Vali valiliğinizin görevini yapınız. Tunceli size emanettir. Tuncelinin asayiş, sağlık, yol, eğitim konularından öncelikle siz sorumlusunuz.
Pülümür ilçende asılan paçavraları Kamer genç gördü siz görmediniz mi? Veya gördünüz de yukarılardan talimat mı aldınız.

Olmadı Vali siz Devletin Valisisiniz. PKK paçavralarını görmezden gelemezsiniz.

Birkaç yıl önce 2 kez gittiğim vahşi doğal güzelliğe sahip Tunceli bu kadar sahipsiz bırakılmamalı.

Ben 2006 yılında Erzincan yol ayrımındaki güzel estetikli köprüden geçip Tunceli’ne gitmek isterken köprü çıkışında jandarma araba ruhsatıma kadar yol güvenliğim için beni kayıt altına almıştı. Şimdi Pülümür Vadisi içinden geçen Tunceli-Erzincan karayolunun Alacak Mevkiinde vadinin her iki yakasının tepelerine paçavralar asılması kabul edilir olamaz. Oysa iyi hatırlıyorum ben o yoldan geçerken yol üzerinde birçok jandarma arama ve kontrol noktaları bulunuyor ve insana güven veriyordu. Tunceli Milletvekili Kamer Genç paçavraların uzun zamandır bölgede bulunduğunu hiç kimsenin gidip sökemediğini söylüyor.

Paçavralar hakkında Kamer Genç aynen şunları söyledi“Şu anda bulunduğumuz bölge Tunceli, Pülümür, Erzincan karayolunun geçtiği Pülümür Vadisi ve bu bayraklar burada ise Tunceli Valisi, Jandarma Komutanı ve askeri birliklerin haberi var ve ses çıkarmıyorlar. Neden ses çıkarmıyorlar? Bunun tek sebebi var, bu ses çıkarmama talimatını Başbakan Recep Tayyip Erdoğan veriyor. Bu ülkenin toprakları içinde başka güçlerin bayrağının dalgalanması, bu ülkenin egemenliğinin sona ermesini gösterdiği için bu durumu kabul etmek mümkün değil. Biliyorsunuz bayrak bir devletin egemenliğinin varlığını gösteren bir güçtür. Öyle görünüyor ki Başbakan Erdoğan buradaki egemenliği PKK’ya terk etmiş, durum öyle görünüyor’